X


Çin’in En Büyük 3. Bankasından Kripto Para Sahiplerine Sert Uyarı!

Çin'in üçüncü büyük bankası olan Agricultural Bank of China, hizmetlerinin kripto para birimi işlemleri için kullanılmasını yasakladığını belirtti.
09:56
21 Haziran 2021

Çin, Mayıs ayında bir açıklama yaptı ve Bitcoin madenciliği ile ilgili daha sıkı önlemler alacağını açıklamıştı. Bu açıklamaların ardından Bitcoin fiyatında ciddi bir düşüş yaşanmış ve lider kripto para birimi 30.000 dolara kadar gerilemişti. Görünüşe göre Çin’de madencilik ile ilgili baskıların ardından gerek madencilik tesislerinin gerek özel firmaların gerekse de bankaların adımları sürüyor.

Çin’in 3. En Büyük Bankasından Ciddi Uyarı

Çin merkezli bir kripto para haber paylaşım sayfası olan Wu Blockchain’in haberine göre Çin’in üçüncü büyük bankası olan Agricultural Bank of China, 21 Haziran’da hizmetlerinin Bitcoin gibi dijital para birimi işlemleri için kullanılmasını yasakladığını belirten bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamalarda, ilgili davranışlar tespit edildiğinde hesap işlemlerinin derhal durdurulacağı, müşteri ilişkilerinin sonlandırılacağı ve ilgili departmanlara rapor verileceği vurgulandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunun yanında madencilik ile ilgili yapılan ilk açıklamadan sonra Çin’de faaliyet gösteren madencilik tesisleri birbiri ardına açıklamalar yaparak faaliyetlerini sonlandırecaklarını dile getirmişti. Ayrıca geçtiğimiz hafta Alibaba da bir açıklama yapmış ve Alibaba Cloud’ın, Çin’de faaliyet gösteren kripto para ve madencilik şirketlerinin alan adının iptal edilebileceğini dile getirmişti.

Madenciler Nereye Taşınıyor

Aslında Çin 2017 yılından bu yana kripto para birimleri ile ilgili engelleyici adımlar atıyor. Ancak 2021 Mayıs ayına kadar madencileri engelleyecek ciddi bir adım atılmamıştı. Zaten bu adım sonrasında madenciler faaliyetlerini sonlandırarak farklı bölgelere taşınmaya başladı.

Öte yandan madencileri memnuniyetler ağırlayacağını ifade eden bazı bölgeler bulunuyor. Örneğin; Miami Başkanı Francis Suarez yaptığı bir açıklama ile Bitcoin madencilerinin Miami’de düşük elektrik maliyetleri ile faaliyetlerini sürdürmeye devam edebileceğini dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar