X


Ellipsis Coin Nedir?

Ellipsis.finance, BSC’de stablecoin’ler için bir borsadır. Ellipsis, minimum ücretlerle stablecoin işlemlerinin yapılmasına izin veriyor.
11:35
21 Haziran 2021

Ellipsis.finance, Binance Akıllı Zincirinde stablecoin’ler için bir borsadır. Ellipsis, minimum ücretlerle stablecoin işlemlerinin yapılmasına izin veriyor.

Ellipsis (EPS) Nedir?

Ellipsis Finance resmi olarak Mart 2021’de piyasaya sürüldü ve Curve Finance’in yetkili çatalı olarak çalışıyor. Bu nedenle Curve Finance’e aşina olanlar Ellipsis Finance’in işlevselliğini daha kolay anlayabilir.

Bu anlaşmanın bir sonucu olarak, veCRV sahipleri, bir dizi koşula bağlı olarak önümüzdeki zamanlarda airdrop yapılan token arzının %25’ini alacaklar.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ellipsis ekibi, Curve Finance ekibinden destek alıyor ve para yatırma veya çekme ücreti olmadan, likiditede kilitleme yapmadan ve son derece verimli stablecoin borsaları olan Curve Finance temel değerlerini taahhüt ediyor.

Yapılan açıklamalara göre protokol öncelikle BUSD, USDC ve USDT için işlem çiftlerini destekleyecek. Yakın gelecekte daha fazla işlem çifitinin kullanıma sunulacağı ifade ediliyor.

Ellipsis (EPS), LP’ler ve token sahipleri için değer sağlayan platformdaki yerel token’dır. EPS, token stake edenlerin Ellipsis protokolünden ücret alacağı bir Gelir Kazanma token’dır. Ayrıca ücretler, EPS staker’ları ve Likidite Sağlayıcıları Ödül Havuzu ve Stake Havuzu arasında eşit olarak bölünüyor.

Ellipsis, kullanıcıların çok düşük kayma ile farklı stablecoin’ler arasında alışveriş yapmalarını sağlayan otomatik bir piyasa yapıcıdır (AMM). Bunu başarmak için platform likiditeye ihtiya. duyduklarını ifade ediyor. Ellipsis’e stablecoin yatırdığınızda, bir “likidite sağlayıcısı” (LP) olursunuz ve protokol dahilinde stablecoin’lerin kısmi sahipliğini temsil eden “LP token’ları” alırsınız. Protokol, likidite sağlayıcıları arasında paylaşılan alım satım ücretlerini topladığı için, LP token’larının değeri zamanla artar.

EPS Coin Yorum

EPS coin şu an piyasadaki en yeni kripto paralar arasında yer aldığı için yatırımcıların şu anda kripto para birimine temkinli yaklaştıkları görülüyor. Platformun güçlü kalması halinde ise analistler EPS coin’in fiyatında artışlar olabileceğini ifade ediyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada Ellipsis Coin, 0,5136 dolardan işlem görüyor. 61,816,051 USD işlem hacmi ile piyasa hacmi bakımından 371. sırada yer alan Ellipsis  Coin’in BTC karşısında 0.00001545 BTC ile işlem gördüğü ifade ediliyor.

Bunların yanında son 24 saatlik işlem hacmi 5,641,622 dolar olan EPS Coin’in dolaşımdaki arzının 120,353,297 EPS Coin olduğu görülüyor. Ayrıca toplam EPS  arzının da 295,403,424 olduğunu ifade edebiliriz.

Ellipsis Coin Nasıl Alınır?

EPS  Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

EPS Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından EPS Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), Tether (USDT) ve BUSD alarak EPS işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar