X


Minneapolis Federal Rezerv Bankası Başkanı Dogecoin’i (DOGE) Ponzi Olarak Tanımladı

Başkanı Neel Kashkari, Dogecoin'i ponzi olarak adlandırdı.
15:15
21 Haziran 2021

Minneapolis Federal Rezerv Bankası Başkanı Neel Kashkari, Dogecoin’in (DOGE) ponzi olduğuna inanıyor. Kripto para piyasasının en çok konuşulan altcoin’lerinden biri olan Dogecoin, bu sefer de Neel Kashkari’nin radarına takıldı.

Neel Kashkari’nin Dogecoin ve Kripto Para Piyasası Görüşleri

Son günlerin en çok konuşulan kripto parası Dogecoin (DOGE), 30 milyar doları aşan piyasa değeri ile top 10 listesinde yedinci sırada bulunuyor. Kısa sürede yakaladığı ivme ile tüm dikkatleri üzerine çeken popüler kripto para, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.23 dolardan işlem görüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Dogecoin gündem olmaya devam ediyor. Son olarak Minneapolis Federal Rezerv Bankası Başkanı Neel Kashkari, Dogecoin’i ponzi olarak adlandırdı. Neel Kashkari, kripto para birimleri ile ilgili olumsuz yorumlarını sürdürüyor. Kashkari geçtiğimiz dönemlerde kripto para birimleri hakkına şunları belirtmişti: “Kripto para sektörü dev bir çöplük. Doların değerli olmasının nedeni ABD hükümetinin dolar üretme konusunda yasal bir tekele sahip olmasıdır. Kripto para dünyasında bu çöp paralardan binlercesi bulunuyor. Kelimenin tam anlamıyla insanlar milyonlarca dolarını çöpe attı. Neyse ki SEC bu olaya el attı.”

Başkan, Uzun Vadede Kripto Para Sektörünün Gelişeceğine İnanıyor

Bununla birlikte gelecek için kripto para birimlerine açık kapı bırakan Kashkari, uzun vade beklentilerini aktardı: “Belki gelecekte kripto para birimleri harika işler çıkarabilir. Ancak bunun için en az 20 yıl gerekli. Şu ana kadar ortaya çıkan tüm projeler çöpten başka bir şey değil.”

Öte yandan DOGE, kripto para piyasasının düşüş trendine rağmen 0.20 doların üzerinde kalarak düşüşü hafif atlatmayı hedefliyor. 30 milyar doların üzerine piyasa değeri bulunan DOGE’un, 1 yıllık büyüme oranına bakıldığında mevcut fiyatının oldukça yüksek seviyelerde olduğunu belirtmek gerekir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar