X


Michael Saylor, MicroStrategy’nin 13.005 Bitcon (BTC) Satın Aldığını Açıkladı

Microstrategy, CEO Michael Saylor'ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre yüklü miktarda Bitcoin (BTC) alımı yaptı.
16:18
21 Haziran 2021

MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor, şirketin 13.005 Bitcoin (BTC) satın aldığını açıkladı. İş zekası şirketi, kripto para piyasasının düşüşünden yararlanarak Bitcoin varlıklarını artırdı.

Michael Saylor’ın Twitter Açıklamaları

Microstrategy, CEO Michael Saylor’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre yüklü miktarda Bitcoin (BTC) alımı yaptı. Şirket, 37.617 dolar ortalama fiyattan 489 milyon dolar harcayarak 13.005 BTC satın aldı. Geçtiğimiz dönemde tahvil satışı ile Bitcoin alacağını açıklayan şirket, stratejisini tamamlamayı başardı. Bununla birlikte Bitcoin varlıkları 105.805’e ulaşan dev şirket 2.7 milyar dolarlık bir BTC varlığına sahip konumda yer alıyor. Saylor’ın açıklamalarına göre Microstrategy 105.805 Bitcoin’i ortalama 26.080 dolar fiyattan satın aldı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto para piyasasının olumsuz haberlerle gündem olduğu dönemde MicroStrategy’nin adımı büyük önem arz ediyor. Michael Saylor, Bitcoin için hodl mentalitesini korurken kripto topluluğu milyarder ismi destekliyor.

Lider kripto para Bitcoin, Çin’den gelen yasaklayıcı haberlerin ardından düşüş trendine girdi. Çin Halk Bankası (PBoC) kripto paralarla ilişiği bulunan ülkedeki dev bankaları ve kurumları uyardı. Çin Halk Bankası, ülkenin en büyük beş bankasını da kapsayan bir bildiri düzenleyerek kripto para işlemlerinin durdurulması talimatini verdi. PBoC’un bu hamlesi kripto para piyasasını kızıla bürürken Bitcoin 31.750 dolara sarktı.

Popüler Kripto Paralarda Son Durum

Lider kripto para birimi gün içerisinde 31.750 dolara sarkarken bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 32.150 dolardan alım satım işlemi görüyor. En popüler ikinci kripto para Ethereum (ETH) 1.891 dolara kadar geriledi. ETH, 24 saatlik zaman diliminde %8’lik düşüş kaydetti ve an itibarıyla 1.928 dolardan işlem görüyor. XRP, son 24 saatte %8 oranında geriledi ve bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.65 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar