X


Kripto Paralarda Son Durum: ETH, XRP, BTT ve HOT Yorumları

Kripto para birimlerinde kırmızı grafikler devam ederken Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bittorrent (BTT) ve Holo’da (HOT) son durum ne?
19:52
21 Haziran 2021

Kripto para birimleri yeni haftaya düşüşle başladı ve Çin’den gelen haberler düşüşün daha da derinleşmesine sebep oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin 31.700 dolara kadar gerilerken Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bittorrent (BTT) ve Holo’da (HOT) da ciddi düşüşler görüldü.

Ethereum ve Ripple Yorumları

Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin birimi olan Ethereum bugün 1.891 dolara kadar ve piyasa değeri bakımından en büyük altıncı kripto para birimi olan Ripple 0,6520 dolara kadar geriledi.

Analistlerin açıklamalarına göre Ethereum’da 1.800 dolarlık seviye şu an için önemini koruyor ve ETH’da yukarı yönlü ivmenin başlayabilmesi için kripto para biriminin bu seviye üzerinde kalması gerekiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 1.928 dolardan işlem gören ETH’da ilk direncin 2.100 dolar olduğu ve sonrasında 2.300 ve 2.500 dolar seviyelerinin oldukça önemli olduğu ifade ediliyor. Ancak ETH’un yükselişe geçebilmesi için Bitcoin fiyatının da yükseliş grafiği çizmesi gerektiğini altı çiziliyor.

Öte yandan XRP fiyatında yaşanan düşüşün oldukça derin olduğu ve son 24 saatte %10’un üzerinde değer kaybı yaşandığı ifade edilebilir. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,6555 dolardan işlem gören XRP’nin 0.70 doların üzerine çıkmasının önemli olduğu düşünülüyor. Aşağı yönlü ilk desteğin ise 0,62 dolarda olduğu düşünülüyor.

Bittorrent ve Holo

2021 yılında özellikle Türk yatırımcının en çok ilgisini çeken iki kripto para birimi HOT ve BTT oldu. Boğa koşusu sırasında büyük artışlar kaydeden HOT, 5 Nisan’da 0,0315 dolar ile ve BTT yine 5 Nisan’da 0,0142 dolar ile rekor kırdı.

Yazının yayına hazırlandığı sırada ise HOT’ın 0,0064 ve BTT’nin 0,0023 dolardan işlem gördükleri ifade edilebilir. Dolayısıyla analistler yaşanacak başka bir ralli sırasında HOT ve BTT’nin yeniden rekor seviyelere ulaşmalarının zor olduğunu düşünüyor. Ancak yine de tüm kripto para birimlerinde yaşanacak bir toparlanmada HOT ve BTT fiyatlarına da yansıyacaktır.

Bu noktada pek çok analist altcoin’lerin yükselişi öncesinde Bitcoin’in 33.000 dolar ve 37.000 dolarlık iki önemli seviyeyi geçmesinin gerekli olduğunu özellikle belirtiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI