reklamı kapat

Yeni Bir Kavram Kripto Para Topluluğunun Omuzlarında Yükseliyor: BUIDL

Changpeng Zhao, Justin Sun ve Vitalik Buterin gibi kripto para önderlerinin omuzlarında yeni bir kavram yükseliyor.
21:00
18 Şubat 2019

Kripto para topluluğunda sıkça kullanılan HODL kelimesi, internet kültüründe ortaya çıktı. HODL yatırımcıların ellerindeki kripto paraları yükseliş ve düşüş dönemlerinde satmadan bekletmesi anlamına geliyor ta ki kripto paralar ana akımın bir parçası haline gelene dek. Bununla birlikte artık yeni bir internet kavramı daha kripto para topluluğunun omuzlarında yükseliyor: “BUIDL

İngilizce de inşa etmek anlamına gelen “build” kelimesi “hold” (HODL) ile aynı evrimi geçirerek “BUIDL” halini aldı. BUIDL internet kültüründe kripto paralarının geleceğini inşa ederek, dijital devrimin aktörlerinin benimsenmesinin arttırılması anlamına geliyor.

Hareketin Önderi Zhao

Vitalik Buterin, Justin Sun gibi önde gelen kripto para ve Blockchain teknolojisi savunucuları, bu teknolojileri herkes için erişilebilir kılmak için var güçleriyle çalışıyor. Ancak Binance CEO’su Chanpeng Zhao, BUIDL hareketinin en önemli temsilcisi olarak öne çıkıyor:

Kripto para piyasasının yeniden yükselişe geçmesi, tüm kripto paraların yükseleceği anlamına gelmiyor. Etkin şekilde geliştirilmeyen birçok kripto para birimi ölecek. Bu nedenle HODL’ladığınız kripto paraları gözden geçirin. Ekiplerinin çalıştığına emin olun. Sanırım sektörümüz için gerçek projeler geliştirecek daha fazla girişimciye ihtiyacımız var.

BUIDL>HODL

Şüphesiz ki Binance kripto paraların ve Blockchain teknolojisinin benimsenmesinde büyük bir öneme sahip. Ancak bu teknolojilerin gelecekte yaygınlaşması için çalışan isimsiz kahramanlar da yok değil. Kripto para uzmanı Erik Voorhees Twitter hesabı üzerinden şu paylaşımda bulundu:

Eğer yatırımcılar Bitcoin satın alıp kenara çekilseydi yani endüstrinin inşası için çaba göstermeseydi Bitcoin ölecekti ve çoğu proje başarısız olacaktı. Her iki terim de çok önemli ancak BUIDL > HODL

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.