reklamı kapat

“Bazı Kripto Paralar Dijital Dünyayı Altüst Edecek”

Bir danışmanlık firması kurumsal yatırımcılara kripto para alanındaki gelişmeleri takip etmelerini ve yatırım yapmayı düşünmelerini tavsiye etti.
20:00
18 Şubat 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Danışmanlık firması Cambridge Associates kripto paraların uzun vadede iyi bir yatırım olduğuna dair öneride bulundu. Bloomberg’de konu hakkında bir rapor yayımlandı.

“Kripto Paraları Keşfedin”

Boston merkezli Cambridge Associates bağış fonu ve emeklilik fonları üzerine uzmanlaşmış bir firma, toplamda 300 milyar dolar değerindeki kurumların 30 milyon dolar değerindeki paralarını yönetiyor. Bugün yayımlanan raporda firmanın analisti şunları ifade etti:

Bütün zorluklara rağmen bütün kurumların kripto para sektörünü takip etmesinin uzun vade planları için faydalı olabileceğine inanıyoruz. Kripto para yatırımı yüksek risk barındırsa da bazı kripto paralar dijitalleşen dünyayı altüst edebilir.

2018 yılı boyunca yaşanan düşüşe dikkat çeken analist kripto para yatırımı alanının bu düşüşle sona ermediğini, aksine sağlamlaştığını ve sektörün geliştiğini savundu. Rapora yatırımcılara araştırma yapmaları ve kendileri geliştirmeleri gerektiğini öneren tavsiyelerle devam edildi.

Kurumsal Yatırımcılar

Değer yönetimi firması Grayscale Investments’ın araştırmasına göre kurumsal yatırımcılar tarafından yapılan yatırımlar her geçen gün artıyor. Bu trendin devam etmesini bekleyen Galaxy Digital kurucusu Mike Novogratz geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada kripto para sektörünün yapısal değişimlere uğrayacağını, böylece halkın devriminden kurumsal devrime geçileceğini ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde Virginia, Fairfax County ve geçtiğimiz yıl Yale Üniversitesi yatırım firmaları aracılığıyla kripto paralara yatırım yapmışlardı. Virginia polis ve kamu görevlerinin emeklilik fonlarından yatırım alan Morgan Creek kripto para alanında bir ilke imza atmıştı. Son zamanlarda kurumsal ilginin artması ve kripto para fiyatlarının genel görüşe göre düşük olması kurumsal yatırımcılar için kripto para alanını cezbedici kılabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.