reklamı kapat

Yatırımcılar Bitcoin’e Akın Ediyor: Bu Yükselişi Tetikleyebilir Mi?

Yeni bir FOMO, yine Bitcoin yükselişi ile sonuçlanacak mı?
11:00
13 Mayıs 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance‘in CEO’su Changpeng Zhao yakın zamanda katıldığı bir etkinlikte borsaya çok fazla yeni kullanıcının kayıt olduğunu ve bunların ciddi anlamda kripto para alımı yapıp beklemeye başladıklarını belirtti. Aslında daha önce de Bitcoin’in Google’da ve Twitter’da en çok konuşulan konular arasına girmiş olması buna dair ipuçları veriyordu.

Direkt olarak dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisinin böyle bir açıklamada bulunması ise olayı kanıtlamış oldu. Peki kripto para sektörüne giren yeni yatırımcılar rekor bir yükselişi ve yeniden 10.000 doların üzerine çıkışı tetikleyebilir mi? Aslında 2017 yılında FOMO’da sektöre yeni katılan bireysel yatırımcıların fiyatı önemli ölçüde artırdığı görülmüştü.

Bireysel Yatırımcılar Bitcoin Yükselişi İçin Yeterli Olmayabilir

Bitcoin (BTC) o tarihlerde türev piyasalara sahip değildi ve long veya short pozisyonlar bu kadar piyasaya etki etmiyordu. Şimdi ise durum değişti ve bireysel yatırımcıların artışına rağmen bunun direkt olarak kısa vadeli bir fiyat yükselişini getirip getirmeyeceği tam bir muamma. Onun yerine asıl fiyatı tetikleyecek unsurun ise balinalar ile kurumsal yatırımcılar olduğu biliniyor.

Aslında Paul Tudor Jones açık açık 100 milyon doların üzerinde Bitcoin satın aldığını belirterek kurumsal yatırımcıların da sektöre akın etmekte olduğunu gösterdi. Hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların alımları aynı seviyede devam ederse gerçekten de yakında Bitcoin’in 10.000 dolar kırdığını görebileceğiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.