reklamı kapat

Novogratz: Gelecekte Kripto Paralar, Dijital Varlıklar ve Blockchain Olacak

Ünlü Bitcoin yatırımcısına göre kripto paralar hep hayatımızda olacak.
13:00
13 Mayıs 2020

Galaxy Digital‘in CEO’su Mike Novogratz, geleceğin kripto paralar olmadan olmayacağını ve kripto paralarla blockchain teknolojisinin bundan sonra hayatlarımızın ayrılmaz birer parçaları olacağını düşünüyor. Novogratz kendi Twitter hesabından yaptığı açıklamada aslında dünyanın en büyük bankalarından birisinin son hamlesine yönelik bir ifade kullandı.

JP Morgan Kripto Para Borsalarına Kanat Gerdi

ABD’nin ve dünyanın lider bankalarından JP Morgan‘ın geçtiğimiz günlerde Coinbase ve Gemini kripto para borsalarına bankacılık hizmeti sağlayacağı haberi gündeme oturmuştu. Novogratz’a göre bu oldukça büyük bir olay ve Bitcoin’in adaptasyonu ile fiyatını tetikleyip artırabilir.

Novogratz bu hamlenin aslında geleceğin kripto paraları, dijital varlıkları ve blockchain tabanlı sistemleri kapsayacağını ispat eden bir adım olduğunu düşünüyor. Gerçekten de bir zamanlar Bitcoin’in en katı düşmanlarından olan JP Morgan Chase’in lider ismi Jamie Dimon, şimdilerde kripto paralara ısınmaya başlamış gibi gözüküyor.

Dimon daha önce 2017 yılında lider kripto para birimi Bitcoin’in dolandırıcılık olduğunu belirtmiş ve bununla işlem yapan JPMorgan trader’larını kovacağını açık açık ifade etmişti. Banka 2020 yılında ise bu açıklamadan çok kısa bir süre sonra kripto para borsalarına kanat germeye başladı ve olay adeta 360 derece değişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.