reklamı kapat

BitMEX CEO: “Yatırımcılar, Paul Tudor Jones’u Takip Edecek”

Arthur Hayes, Paul Tudor Jones’un Bitcoin yatırımından sonra piyasaya çok fazla sayıda yatırımcının piyasaya gireceğini ifade etti. 
09:00
9 Mayıs 2020

Efsanevi bir hedge fon yatırımcısı olan Paul Tudor Jones’un geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar ile Bitcoin yatırımı yapmaya başladığını ifade ederek ekosistemde büyük ses getirdi. BitMEX CEO’su gibi yatırımcılar ve sektör oyuncuları bu Jones’un açıklamalarının kripto para piyasasına daha fazla sayıda yatırımcı çekmesini bekliyor.

BitMEX CEO’su Arthur Hayes’ın açıklamalarına göre Jones Bitcoin gibi kripto paralara yatırım yaparak, yatırımcı kariyerindeki riski azaltmış oldu. Hayes 7 Mayıs’ta konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, birçok fon yöneticisinin Jones’un takip edeceğini ifade etti.

Jones’un Adımı

Cointelegraph’ın haberine göre, Jones’un açıklamalarının ardından daha fazla yatırımcının kripto para piyasasına yöneleceğini düşünen tek kişi Hayes değil. Örneğin; 7 Mayıs’ta Brian Kelly ve CNBC Fast Money programının yatırımcıları, Jones’un Bitcoin yatırımı hamlesi hakkında yorumlar yaptı.

Yorumlar esnasında Metropolitan Capital Advisors’ın kurucusu ve CEO’su ve CNBC Fast Money panelisti Karen Finerman, Jones’un daha fazla hedge fonunun ve ana yatırımcının Bitcoin’e yatırım yapmasının önünü açtığını belirtti. Finerman, Jones’un yatırımı sayesinde insanların Bitcoin’e daha güvenle bakacağını dile getirdi.

“Bitcoin Altından Üstün”

Jones yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in kendisine 1970’lerdeki ekonomik kriz sırasındaki altını hatırlattığını dile getirmişti. Konuyla ilgili açıklamalar yapan Kelly ise hem Bitcoin’in hem de altının sınırlı arz gibi ortak özellikleri nedeniyle mevcut ekonomik ortamda iyi sonuçlar verebileceğini dile getirdi. Bununla birlikte CNBC Bitcoin analisti, dijital ve mobil yapısı nedeniyle Bitcoin’in mevcut ortamda daha büyük bir rol oynayacağını ifade etti. Kelly ayrıca Bitcoin’in altından “çok daha üstün” olduğunu da yaptığı açıklamalarda belirtti.

Öte yandan Kelly’nin açıklamalarına benzer şekilde, mevcut salgın ve ekonomik kriz durumunun Bitcoin’i altından daha güçlü kılacağı yönünde bir rapor yayınlamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun