X


Yatırımcılar Bitcoin ve Ethereum Yerine Bu 3 Altcoin’i Satın Alıyor

Yatırımcılar Bitcoin ve Ethereum'a değil, bu 3 altcoin'e yöneliyor.
13:50
19 Ocak 2022
Yatırımcılar Bitcoin ve Ethereum Yerine Bu 3 Altcoin'i Satın Alıyor
Okuma Süresi: 2 Dakika

Haftalık trader anketlerinden elde edilen verileri kullanarak piyasa hakkında bilgi veren otonom bir bot, birkaç altcoin’in kripto devleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum‘u (ETH) geride bıraktığını gösteriyor.

Bu 3 Altcoin Bitcoin ve Ethereum’u Geride Bıraktı

Real Vision Bot, finansal içerik platformu Real Vision hayranlarından sinyaller almanın ve trader duyarlılığını ölçmenin bir yolu olarak nicel analist ve riskten korunma fonu CEO’su Mortiz Seibert tarafından ortaklaşa geliştirildi.

Real Vision, botun, yatırımcıların tercihlerini inceleyerek iyi performans gösterme konusunda “şaşırtıcı” bir sicile sahip olduğunu açıkladı.

Ayrıca Real Vision, yayınladığı yeni bir tweet’te, borsaların Polkadot (DOT) varlıklarında bir artış görürken, algoritmanın akıllı sözleşme platformu Avalanche (AVAX) ve katman-2 ölçeklendirme çözümü Polygon‘un (MATIC) tarafında olduğunu belirtti.

“Polkadot, AVAX ve Polygon kripto devleri Bitcoin, Ethereum ve Terra’yı geride bıraktı. Real Vision Bot son ikisini tercih ediyor/beğeniyor.”

Elde edilen verilerden oluşan en son anket sonuçları, trader’ların hala çok sayıda Ethereum içeren bir portföyü tercih ettiğini ancak ETH’nin portföylerdeki miktarının geçen haftaya göre %2,36 düştüğünü gösteriyor.

Öte yandan lider kripto para birimi Bitcoin, portföy ağırlığının %10,3’ünü oluşturuyor ve geçtiğimiz haftaya göre %3,36 düşüşle listede beşinci sırada yer alıyor.

Yatırımcılar Bu Altcoin’lere Yöneliyor

Botun portföyündeki öne çıkan kripto para birimi, bir haftada %4,59 artışla toplamda %15,9’a yükselen Polygon oldu. Avalanche, bot varlıklarının %9,87’sinde yedinci sırada yer alırken geçtiğimiz hafta genel olarak %+4,41’lik bir artış yakaladı.

Polkadot ise, bot algoritmasının çok az ilgi göstermesine rağmen gerçek dünyadaki kripto para borsalarındaki miktarı son bir haftada %5,32 artışla %9,81’e yükseldi.

Merkezi olmayan finans protokolü Terra (LUNA) ise %3,41’lik düşüşle üçüncü sırada yer alırken, onu %2,29 artışla %10,8’lik bir artışla Fantom (FTM) takip ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar