X


Shiba Inu Yatırımcıları Dikkat: SHIB’ler Yakılıyor Ama Arz Artabilir, İşte Nedeni!

Shiba Inu’nun ilk dolaşımdaki arzı, düzenli token yakmaları sayesinde kademeli olarak düşüyor ama artış yaşanabilir.
15:00
19 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Shiba Inu’nun ilk dolaşımdaki arzı, düzenli token yakmaları sayesinde kademeli olarak düşüyor. Bununla birlikte, Twitter kullanıcısı Shibburn, piyasaya yeni giren SHIB’ler sebebiyle arzın yeniden arttığını ortaya koyuyor.

Staking’deki SHIB’ler Piyasaya Sürülüyor

Son zamanlarda SHIB’in yakıldığı ile ilgili veri paylaşımlarına sıklıkla denk geliyoruz. Yani ekip, SHIB token’ları hiç kullanılmayan ve kullanılamayacak bir cüzdana gönderiyor ve dolayısıyla bazı SHIB’ler dolaşımdan çıkarılıyor.

Ancak elde edilen son bilgilere göre bazı kullanıcılar ShibaSwap platformunda stake ettikleri token’ları almaya başladı. Bu de token’ların yeniden dolaşıma girdiğini gösteriyor. Bununla birlikte dolaşımdaki SHIB meme token’larının miktarı, kullanıcıların meme kriptolarını ShibaSwap’tan çekip çekmemelerine veya tam tersine, token’ları stake etmeye devam etmelerine bağlı olarak aşağı ya da yukarı yönlü değişebilir.

21 Milyon Adet Shiba Yakıldı

Aynı web sitesine göre, son iki gün içinde Shiba Inu’nun genel dolaşımdaki miktarından toplam 21.391.140 SHIB çıkarıldı. Son 24 saatte ise toplam 19.156.573 kripto para yakıldı ve ardından iki saat içinde 2.234.567 Shiba Inu daha yok edildi.

SHIB’yi düzenli olarak yakan ekiplerden biri, Steven Cooper tarafından yönetilen Bigger Entertainment. Ekim 2021’in sonundan beri ekip SHIB token’ları yakıyor.

Ayrıca şimdiye kadar YouTube’da canlı yayınlanan “burning parti” sırasında 800 milyondan fazla SHIB yaktılar. 26 Aralık’taki gerçekleşen bir önceki etkinlik sırasında 239,6 milyon token’ı yok ettiler. Bir sonraki parti 14 Şubat’ta gerçekleşecek.

Öte yandan Cooper, son tweetlerinden birinde bir dahaki sefere 100.000 dolar değerinde token yakmayı planladıklarını belirtti.

Bunlara ek olarak 18 Ocak’ta, Shiba Inu sahiplerinin toplam sayısı, 1.145.212 kullanıcıyla yeni bir rekora ulaştı. Bu, WhaleStats’ın bundan dört gün önce açıkladığı sayıdan 5.000 kullanıcı fazla.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar