X


XRP’nin Fayda Değeri ve Spekülatif Değeri Fiyat İçin Ne Diyor?

Genel olarak herhangi bir varlığın fiyatı, iki temel faktöre bağlıdır: Fayda değeri ve spekülatif değeri. Bu göstergeler XRP için ne diyor?
11:15
16 Ağustos 2021

Özellikle son zamanlarda diğer yüksek hacimli kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında XRP’nin geride kalmış olduğunu görüyoruz. Ancak XRP’nin yaptığı son atak kripto para biriminin diğerlerine yetişmesini sağladı.

XRP’nin Kullanım Durumları

Şu an itibariyle XRP birçok şirket tarafından çeşitli amaçlarla kullanılıyor. Ripple bunu sınır ötesi havaleler için, Coil mikro ödemeler için, Blockchain Capital sermaye aramaları için, SB Projeleri eğlenceden para kazanmak için ve Twitter/Reddit gibi platformlar da bahşişler için XRP Tip Boot için kullanıyor.

Ek olarak, bankalar ve diğer finansal kurumlar, RippleNet‘in ODL hizmeti aracılığıyla XRP’yi kullanıyor. San Francisco merkezli Blockchain şirketi aslında son zamanlarda yeni ortaklarla da bağlantı kuruyor. Ayrıca SEC aleyhine devam eden dava daha düzenleyici netlikle sonuçlandığında, ortaklıkların sayısının nihayetinde artacağı düşünülüyor. Geçmişe bakıldığında bu gibi durumların XRP’nin değer artışını da garanti eden gelişmeler olduğu düşünülüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Genel olarak herhangi bir varlığın fiyatı, iki temel faktöre bağlıdır: Fayda değeri ve spekülatif değeri. Fayda yönü söz konusu olduğunda XRP oldukça başarılı oldu, peki ya spekülatif değeri?

XRP Fiyat Beklentileri

Elde edilen verilere göre XRP şu anda 1001 Days metriğinde ATH seviyesinde bulunuyor. Bu metrik, tüm XRP tokenl’larının mevcut adreslerinde kaldığı ortalama gün sayısını gösteriyor. Göstergede Ağustos ayının başında hafif bir sapma yaşanmıştı ancak mevcut yükseliş trendi ile durumun düzeldiği görülüyor. Dolayısıyla bu durum yatırımcıların XRP biriktirdiğine işaret ediyor.

Belirli bir günde işlem gören ve oldukça uzun bir süre boyunca hareket ettirilmeyen benzersiz token’ların sayısını gösteren Dormant Circulation’ın da iyi durumda olduğu ifade ediliyor. Geçmişteki veriler değerlendirildiğinde bu göstergedeki benzer durumlar XRP fiyat artışları ile sonuçlanmıştır.

Bunlara ek olarak XRP’nin stock-to-flow modelinde diğer göstergelere göre daha olumsuz sinyaller alındığı görülüyor. Yapılan açıklamalara göre bu durum kısa vadede değil ama uzun vadede XRP fiyatının aşağı yönlü hareket etmesine sebep olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar