reklamı kapat

XRP’den Yeni Bir Rekor Geldi!

XRP'nin geçtiğimiz 7 gündeki aktif adreslerinin sayısı %322 arttı.
16:00
23 Ocak 2020

Ocak ayının başlarında gelen Binance Futures müjdesi ile beraber hafif bir yükseliş elde eden XRP, ne yazık ki bunun devamını getiremedi. Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP, geçtiğimiz hafta Bitcoin (BTC) ve hard fork’larının elde ettiği yükselişe de tam olarak ayak uyduramadı ve yatırımcılarını hayal kırıklığına uğrattı.

Buna rağmen geçtiğimiz hafta hem Ethereum (ETH) hem de XRP için oldukça olumlu istatistiklere ulaşıldığı görülmekte. Coinmetrics tarafından yapılan bir araştırmaya göre, ETH transferleri geçtiğimiz hafta %10,5, XRP transferleri ise %20,7 artış yakaladı. Ethereum’un madencilik geliri de 1 haftanın ortalaması olarak %15,7 seviyesine yükseldi. Ethereum kullanılarak dolar bazlı aktarılan toplam transfer miktarı da 1 haftada %45,2 arttı.

XRP Aktif Adres Sayısında Rekor!

XRP’nin verilerine bakıldığında ise yeni bir rekor kırıldığı görülüyor. XRP ağındaki aktif adreslerin sayısı 7 günlük sürede %322 gibi inanması zor bir artış yakaladı. Aşağıdaki görselden XRP’nin bu konuda bütün rakiplerini adeta ezip geçtiği yorumu çıkartılabiliyor. XRP ağına olan bu ilgi ise yakın zamanda sonucunun açıklanması beklenen bir gelişmeye bağlanabilir.

Ripple’a açılan ve XRP’nin menkul kıymet ilan edilmesi gerektiğinin savunulduğu bir davada sona yaklaşılıyor. XRP yatırımcıları 15 Ocak tarihinde beklenen kararın çıkmaması üzerine hayal kırıklığına uğrasalar da, geçtiğimiz günlerde Ripple cephesinden olumlu bir haber gelmişti. İlgili gelişmenin detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.