reklamı kapat

Büyük Ripple Davasında Olumlu Gelişme!

Ripple'a açılan davada XRP yatırımcılarını sevindirecek gelişme.
17:12
19 Ocak 2020

Ripple topluluğunun ve XRP yatırımcılarının gözü kulağı şu an için ABD’den gelecek bir karara bağlı. Ripple’a ve yöneticilerine yönelik açılan toplu dava, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve firmanın lisanssız menkul kıymet satışı yaptığını iddia ediyor.

Ripple 15 Ocak tarihinde davayı durdurma başvurusunda bulunmuş ve davacıların yasal süre içerisinde başvuru yapmadığını vurgulamıştı. Davaya bakan mahkeme ise bunu dikkate alacaklarını ve sonucun yazılı olarak açıklanacağını vurgulamıştı. Ancak Ripple‘ın tuttuğu Boies Schiller Flexner LLP isimli hukuk firması, her şeyi değiştirebilir ve Ripple CTO’su David Schwartz da bu durumdan emin gözüküyor.

Bill Gates’i Mahveden Avukat, Ripple’dan Yana!

New York merkezli hukuk firması, Amerika’nın en ünlü avukatlarından birisi olan David Boies tarafından kuruldu. Boies daha önce ABD hükümeti ve Microsoft arasındaki davada ABD hükümetini temsil etmiş ve Bill Gates‘i adeta mahkemede “haşlamıştı”.  Schwartz da Twitter üzerinde dava hakkında gelen sorulardan birisine yanıt vererek, avukatlarına tamamen güvendiklerini belli eden bir ifade kullandı. Schwartz, ilgili tweet içerisinde avukatlarına güvendiklerini ima etti ve onların “en iyi kelimelere” sahip olduklarını vurguladı.

Twitter üzerinde Ripple’ın ünlü avukat Boies ile çalıştıklarının görülmesi bile birkaç kullanıcı arasında sevinç yaratmışa benziyor.  XRP ise bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %2,94 düşüş yaşıyor ancak bu genel olarak piyasa trendinden kaynaklanıyor olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

  • adem
    8 ay önce

    Ne yaparsa yapsimn XRP yatirimcilari hep husranda. Daha devletler kendi paralarini digitallestirsinde o zaman bak XRP bes para etmiyecek sifiri cekecek

    7