XRP Yorum ve Metrikleri: Ripple Fiyat Artışını Tetikleyecek Veriler

Özet

  • XRP beklentileri.
15:59
8 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para birimi Ripple (XRP), yaklaşık 5 gündür 1 doların üzerinde işlem görüyor. XRP, haftalık zaman diliminde %8’lik bir artışla yükselen piyasaya ayak uydurmaya çalıştı. Lider kripto para Bitcoin %25’lik artış yakalarken ETH %17 yükseliş kaydetti. XRP, büyük artış oranlarına rağmen mutevazı ilerleyişi ile beklentilerin uzağında kaldı.

XRP Metrikleri Neye İşaret Ediyor?

XRP ekosistemi, SEC ile Ripple Labs davası nedeniyle oldukça hareketli bir gündem geçirse de yerel kripto para XRP beklentileri karşılayamadı. Davanın son gelişmeleri iki taraf arasında önemli bir üstünlüğü sağlamıyor. Bununla birlikte XRP metrikleri hiper yükselişin sinyallerini veriyor. Geçtiğimiz birkaç ay içinde XRP‘nin ağ sağlığı iyi görünmeye başladı. Aktif adres sayısı da mevcut dönemde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Günlük aktif adresler, temmuz sonunda dibe vurduğundan bu yana yükseliş eğilimini takip ediyor. Santiment tarafından elde edilen verilere göre fiyat hareketlerinin yetersiz olmasına rağmen kullanıcılardaki artış, ağdaki fiili dağılımı gösteriyor. XRP‘nin günlük aktif adreslerinin büyük bir kısmı muhtemel olarak yeni katılımcılardaki artıştan kaynaklanıyor olabilir. Bu durum, ağ büyüme metriği tarafından görülen yükseliş ile açıklanıyor.

XRP Yükseliş Yakalayacak Mı?

Sonuç olarak XRP’nin metrikleri altcoin için yükseliş trendi tablosu çiziyor. XRP boğaları henüz 1.1 dolarlık direnci kırmak adına girişimlerini sürdürüyor.

XRP, geçtiğimiz nisan ayında yılın en yüksek seviyesi olan 1.96 dolara tırmandı. XRP, genel piyasa gerileme döneminde 0.60 dolarlık sınıra kadar düşse de burada momentum yakalayıp 1 doları bayrağını geri aldı. XRP metriklerinin olumlu görünümüne rağmen henüz kayda değer bir fiyat artışı kaydedilmedi.

Uzman analistler, XRP için pozitif beklentiler içerisinde. XRP fiyatının yukarı yönlü ivmeyi doğrulaması adına 1.10 dolarlık direnci kırması gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI

  • Tarık
    2 sene önce

    ne zamandır şaka coin i oldu xrp ?

    25