X


Shiba Inu’nun (SHIB) Türev Piyasasındaki İşlem Hacmi 77 Kat Arttı

Dalgalı piyasa hareketlerine ek olarak, Shiba'nın türev piyasadaki hacim de önemli ölçüde arttı.
17:30
8 Ekim 2021

En popüler ikinci şaka kripto para Shiba Inu (SHIB), %300’ün üzerinde fiyat sıçrayışının ardından geri çekilme kaydetti. SHIB; balina alımları, Elon Musk etkisi, sistem güncellemeleri ve hype ile birlikte fiyatını 3’e katlamıştı. Bu büyük ve sağlıksız rallinin akabinde düşüş kaçınılmaz oldu. Shiba Inu, bir günde %40’ın üzerinde değer kaybetti.

Shiba Inu’nun İnanılmaz Performansı

Dalgalı piyasa hareketlerine ek olarak, türev piyasadaki hacim de önemli ölçüde arttı. Bu durum piyasadaki çok sayıda kaldıraçlı pozisyonun ilk göstergesidir. SHIB, 1 Ekim’e kıyasla 78 katlık bir hacim artışı ile karşı karşıya kaldı. Hacim, tarihte ilk kez 5 milyar doları aştı. Türev piyasasındaki yüksek hareketlilik, piyasada meydana gelen büyük hacmin göstergesidir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Aşırı kaldıraçlı büyüme herhangi bir pozisyon için türev piyasasındaki yüksek hacmi genellikle yatırımcıların karşılayabileceklerinden daha fazlasını satın almalarına imkan sağlayan çok sayıda kaldıraçlı pozisyon takip eder.

Bunun yanı sıra en popüler şaka kripto para Dogecoin, Shiba Inu’ya göre geri planda kalırken bu alandaki en önemli rakibinin gölgesinde kaldı.

Anormal Oynaklık

Kaldıraçlı long pozisyonları piyasadaki büyümeyi hızlandırır ancak pozisyonlardan çıkmaya ve kâr elde etmeye karar verdiğinde diğer yatırımcılar alım emirlerini yerine getirmek zorundadır. Ancak piyasa yüksek kaldıraçlı olduğu için alış emirlerinin sayısı genellikle fiyata ayak uyduramaz ve bu da ince bir emir defterinin oluşmasına yol açar.

Satış baskısı arttıkça emirlerine yetişememesi nedeniyle bir varlığın fiyatı hızla düşer. Shiba Inu fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla %40 geri çekilmenin ardından 0.0000026 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar