X


NFT’ler Önemli Hale Geliyor: Peki Bu Alanda Yeni Olanlar Ne Yapmalı?

NFT oyun geliştiricisi Animoca Brands'in kurucu ortağı ve başkanı Yat Siu yeni NFT katılımcılarına tavsiyeler verdi.
11:48
8 Ekim 2021

NFT oyun geliştiricisi Animoca Brands’in kurucu ortağı ve başkanı Yat Siu, non-fungible token’ların kültürün dijital alanda depolanması için yeni bir yol sunduğuna inanıyor. Siu, Cointelegraph ile yaptığı bir röportajda, NFT’leri destekleyen teknoloji yeni olsa da, “kültürü depolama” arzusunun insanlık tarihi boyunca uzun süredir aramızda olduğunu savundu.

Kültür, Sanat ve NFT’ler

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “NFT’leri kültür depoları olarak tanımlıyoruz, çünkü onlar tarihte bir anı somutlaştırıyorlar” sözlerini kullandı ve “Sanat nedir? Sanat kültürü saklar.” açıklamasını ekledi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan Siu, daha önce Atari’de çalışmış ve aynı zamanda Outblaze oyun şirketini kurmuş Hong Konglu bir teknoloji girişimcisidir. Animoca Brands 2014 yılında kuruldu ve The Sandbox, F1 Delta Time ve MotoGP Ignition gibi önemli NFT projeleri yayınladı. Ayrıca şirket Dapper Labs, OpenSea ve Axie Infinity’ye de yatırım yaptı.

Animoca başkanı kültürün bir sanat eserinin parasal değerinden daha fazlası olduğunu söyledi ve şu sözleri kullandı.

Dünyadaki çoğu tablo bir ton değerinde değil, ancak kültür sahibi olmak gibi, bugün sanat veya fotoğraf satın alan insanların büyük çoğunluğu hemen satmaya niyetli değil. Kültürle bu şekilde ilişki kurmuyoruz.

NFT’de Yeni Olanlar

NFT alanında yeni olanlara ne tavsiyede bulunacağı sorulduğunda, Siu hızlı para kazanmak için fırsatlar aranmaması gerektiğini savundu. Bunun yerine Siu, yeni katılımcıların devrim niteliğindeki araçlara odaklanmaları gerektiğini ifade etti.

Yani aslında önemli isim, yatırımcıların ilk NFT’lerini para kazanmak arzusu ile değil de öğrenmek arzusu ile alınması gerektiğini düşünüyor.

Siu ayrıca, NFT’lerin veri sahipliği ve veri haklarında diyalektik bir değişimi temsil ettiğini savundu ve “Yaratabildiğimiz bu sahiplik hakkında ilginç olan şey, bunun, kazıp çıkarabileceğiniz bir tür kıtlıktan gelmemesidir.” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar