X


XRP Yatırımcılarının “Belalısı”, Yine Milyonlarca Dolar Kazandı!

McCaleb'in XRP satışları sürüyor.
16:22
12 Nisan 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, bu konumuna sadece 1 haftada 4 sıra atlayarak geldi. XRP fiyatının bir anda 0,50 dolar bandından 1,48 dolar bandına kadar gelmesi ise yatırımcıların azılı düşmanı Jed McCaleb’in satışını hızlandırdı.

Ripple Fiyatının Yükseliş, McCaleb’e Yaradı

XRPscan verilerine göre Ripple Labs kurucu ortaklarından Jed McCaleb, XRP fiyatının yükselişinden beri milyonlarca dolar değerinde XRP satışı yaptı. 4 Nisan tarihinden bu yana ünlü ismin ve Ripple’ın ilk CTO’sunun 100 milyon adetten fazla XRP sattığı görülüyor. McCaleb buna ek olarak 6 Nisan tarihinde ise 364 milyondan fazla XRP aldı.

Ripple tarafından gönderilen milyonlarca adet XRP’nin de önümüzdeki haftalarda satılabileceği tahmin ediliyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla McCaleb’in sattığı fonun toplam değerinin 139 milyon dolardan çok olduğu görülmekte. Ripple kurucu ortağı bunları direkt olarak kendi “tacostand” cüzdanından aktararak satışa koydu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Günde Milyonlarca XRP Satıyor

Tacostand cüzdanından çıkan transferlere bakıldığında her bir işlemin 12 milyon veya 8,4 milyon XRP içerdiği görülüyor. Bugün yapılan işlemde ise 8,4 milyon XRP’nin satıldığı ortaya çıkmakta. Jed McCaleb bu satış öncesinde XRP satışlarına uzunca bir ara vermişti. Daha önceki son satışın tarihi 4 Mart 2021 olarak gözüküyor. McCaleb o tarihde 9 milyondan fazla XRP sattı.

XRP fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,38 dolardan işlem görüyor ve son 7 günde %117 yükseliş yakaladı. XRP’nin bu yükselişinin aslında 1,48 dolara kadar ulaşmasını sağladığı biliniyor. Buna rağmen McCaleb gibi balinaların tepeden satma fırsatını değerlendirmesi, fiyatın kısa süreli de olsa düşüş yaşamasında etkili olmuş olabilir.

Rekor XRP Satışları Görülebilir

Jed McCaleb’in elindeki XRP’lerin miktarı ise azalmaya devam ediyor. Yapılan bir araştırmaya göre McCaleb günlük olarak 8,4 milyon XRP satarsa bu haftada 58,8 milyon XRP’ye tekabül edecek. McCaleb’in satışlarının 2 hafta önceki XRP ticari hacmine göre yapıldığı biliniyor. Bu da 18 Nisan tarihinde yani XRP’nin rekor kırmasından 2 hafta sonra yüklü satışlar gelebileceğine işaret ediyor. McCaleb’in bununla beraber günde 40 milyondan fazla XRP satması beklenmekte.

Ünlü kurucunun bu kadar yüklü XRP satışı yapması ise artan hacim nedeniyle piyasayı çok fazla etkilemeyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar