reklamı kapat

XRP İki Buçuk Yıl Sonra Yatırımcıların Yüzünü Güldürecek Mi?

İki buçuk yıldır düşüş trendinde olan XRP sonunda boğa piyasasına geçebildi mi?
09:33
18 Ağustos 2020

Bitcoin ve kripto para birimlerinin çoğunun artış eğiliminde olduğu piyasada, piyasa hacmi bakımından üçüncü en büyük kripto olan XRP’nin de artışta olduğu görülüyor. XRP yatırımcıları 0,33 dolarlık önemli direnç seviyesini kırmak için büyük çaba sarf ediyor. Analistlere göre ise XRP’nin 0,33 dolarlık direnci kırabilmesi, Bitcoin’in 12.000 dolarlık seviyenin üzerinde kalmasına bağlı olabilir.

Bitcoin ve XRP

Analistlere göre eğer lider kripto para birimi 12.000 doların üzerinde kalamazsa ve 11.200 dolarlık destek bölgesine geri çekilirse tüm altcoin’ler ile birlikte XRP’de de düşüş başlayabilir. Bu durum her ne kadar şu anda bir ihtimal olsa da analistlere göre piyasanın artış hareketleri sergilemesi daha olası. Ayrıca uzman isimler XRP’nin güçlendiğini ve artışa hazır olduğunu da dile getiriyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada XRP’nin 0,30 ile 0,33 dolar bandından hareket ettiği ve dolayısıyla 0,30 doların üzerinde kalmayı başardığı görülüyor. Bunun yanında analistlere göre XRP’de bu fiyat bandı aralığında çok fazla direnç seviyesi bulunuyor. Dolayısıyla XRP’nin bu fiyat aralığından çıkması ve yukarı yönlü bir ivme kazanması oldukça önem arz ediyor.

Piyasanın popüler analistlerinden Cold Blooded Shiller, XRP ile ilgili yaptığı açıklamalarda, grafiklerin “çok iyi” göründüğünü dile getirdi.

Bunun yanı sıra piyasanın ünlü analistlerinden Pentoshi de XRP’de 0,30 dolarlık seviyenin aşılması ile boğa koşusunun yeni başladığını dile getirmişti. Çünkü analiste göre XRP 959 günlük haftalık kapanış rekorunu kırdı ve bu boğa piyasasını resmi olarak başlatmış oldu.

XRP Fiyatı

XRP çok uzun zamandır bir düşüş eğilimindeydi ve ciddi bir ayı piyasasından çıkmaya çalışıyordu. Her ne kadar bazı analistler son yükselişinin ayı piyasasından çıkıldığını kanıtladığını düşünmese de yukarıda belirtilen sebepler dolayısıyla piyasada XRP ile ilgili heyecanın arttığı görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.