X

XRP Fiyatı: Ripple Yatırımcılarını Korkutacak Açıklamalar!

Son düşüşlerin ardından analistlere göre XRP toparlanamazsa %90 düşebilir!
09:24
4 Eylül 2020

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve kripto paraların geri kalanı ile birlikte Ripple (XRP) da son katliamdan payına düşeni aldı. Ortaya çıkan rakamlara göre XRP son iki gün içinde yaklaşık olarak %20’lik bir düşüş yaşadı. Analistlere göre XRP’nin yaşadığı bu büyük düşüş daha büyük düşüşlerin habercisi olabilir.

Ripple Fiyatı

Tüm kripto para piyasası iki gün içinde 50 milyar doların üzerinde değer kaybetti. Bu kayıptan lider kripto para biriminin yanında XRP gibi altcoin’ler de nasibini aldı. Ripple’ın iki gün içinde yaşadığı %20’lik düşüş, XRP için 2020’nin en yüksek seviyelerinin görüldüğü ve yüksek seviyelerinde geride kaldığı yorumlarının yapılmasına yol açtı.

Aslında Ripple son iki yılın en kötü performans sergileyen altcoin’leri arasında yer alıyor. Ancak bunun piyasa değerine yansımadığını ve ilk on içindeki yerini güçlü bir şekilde koruduğunu görüyoruz. Son yaşanan ralli sırasında da XRP güzel bir ivme yakalamıştı ancak düşüş başlayınca deyim yerindeyse tepetaklak oldu.

Öte yandan Ripple son zamanlarda Tether (USDT) ile üçüncülük savaşı içinde bulunuyor. Analistlere göre eğer XRP’de düşüş devam ederse üçüncülük savaşının kazananı USDT olabilir.

%90 Çöküş Yaşanır Mı?

XRP her ne kadar 2020 yılında bir artış grafiği çizmiş olsa da değer kazanma konusunda BTC ve ETH’nin çok gerisinde kaldı. Ayrıca token hala tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,50 doların çok altında işlem görüyor. Dolayısıyla bazı analistler Ripple fiyatının güç kazandığına ve ralli başlatacağına inanmadığını dile getiriyor.

Bunlara ek olarak teknik göstergeleri değerlendiren analistler, bir güç kaybının olduğunu ifade ediyor. XRP’de bir düşüş sapmasının devam etmesi halinde ise %90’a varan düşüşlerin yaşanabileceği ifade ediliyor.

Bu denli büyük bir düşüş yaşanması Ripple için adeta felaket olur. Dolayısıyla boğaların bu noktada müdahalede bulunması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar