X

Ripple Fiyatları: XRP Geri Vitese Taktı, Hedef Neresi?

Ripple teknik göstergelerini değerlendiren bir analist yakın vadede rallinin başlayacağını dile getirdi.
08:15
3 Eylül 2020

Ripple (XRP) son bir kaç gündür Ethereum (ETH) ve Bitcoin’i (BTC) yakından takip ediyor. Bu sayede XRP hafta başında çok güzel bir artış icmesi yakaladı ve bazı önemli psikolojik seviyeleri geride bırakmayı başardı. Ancak dün kripto para piyasasında büyük bir geri çekilme yaşandı ve XRP de bu düşüşlerden nasibini aldı.

Yine de analistlere göre XRP’de oluşan göstergeler yakın vadede Ripple’ın kendisini toplayacağını ve artış ivmesini yeniden yakalayacağını gösteriyor. Analistlerin açıklamalarına göre piyasada oluşan göstergeler XRP’nin 0,33 dolara ulaşmasını sağlayacak.

Ripple Fiyatı

Yazının yayına hazırlandığı sırada XRP fiyatı 0,27 dolardan işlem görüyor ve aslında bu durum 24 saat içinde yaklaşık olarak %9 düşüş yaşadığına işaret ediyor. Dolayısıyla bazı analistler XRP’nin zayıflık belirtileri gösterdiğini düşünüyor. 0,27 dolar bandı her ne kadar Ripple’ın geçtiğimiz hafta işlem gördüğü seviye olsa da kripto para birimi dün 0,31 dolara kadar ulaştığı için önemli bir düşüş olarak değerlendiriliyor.

Öte yandan Ripple’daki bu düşüşün sebebini dolaylı olarak Bithumb polis baskınına bağlayabiliriz. Çünkü Bithumb polis baskını sonrasında Bitcoin 12.200 dolarlık seviyeden 11.100 dolara kadar geriledi ve BTC ile birlikte hareket eden ETH ile XRP’de aynı anda düşüşler yaşadı.

Ripple’da Yükseliş Sinyalleri

Tüm bu zayıflık belirtilerinin karşısında XRP’nin teknik göstergelerini değerlendiren piyasanın popüler analistlerinden “Pentoshi”, Ripple’da hala umut olduğunu ve yükseliş sinyalleri alındığını ifade ediyor. Hatta Pentoshi’nin açıklamalarına göre yakın vadede XRP hızlı bir artışa geçecek. Çünkü iki önemli gösterge büyük artış sinyali veriyor.

Analiste göre ilk olarak BTC/XRP işlem çifti ilk boğa koşusunun başladığı seviyede bulunuyor ve ikinci olarak da XRP 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde bulunuyor. Analiste göre bu göstergeler XRP’yi önce 0,31 dolara ve ardından 0,33 dolara taşıyacak.

Ancak Bitcoin’in düşüşü devam ederse ve XRP, BTC’den bu oranda etkilenmekten vazgeçemezse yatırımcıların hayalleri suya düşebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar