X


XRP, Dogecoin ve Cardano Fiyat Analizi: XRP, DOGE ve ADA’da Son Durum

XRP, DOGE ve ADA'da son durum.
23:25
23 Nisan 2021

XRP, Dogecoin ve Cardano, bu yıl piyasada en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında yer alıyor. Bu üç dev kripto para, altcoin sezonuna liderlik etmişti. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin‘in 50.000 doların altına gerilemesiyle tüm piyasa kızıla boyandı.

XRP

Son birkaç aylık süreçte XRP fiyatı oldukça dalgalı seyretti. SEC ile Ripple arasındaki dava popüler kripto parayı büyük ölçüde etkiledi. Ancak XRP davada yakalanan ivme ile birlikte eski seviyelerine tırmanmaya başladı. XRP, nisan ayından bu yana kademeli bir artış trendini takip ederek 2 dolar sınırına dayandı. Ancak tüm piyasa ile birlikte geri çekilen XRP 1 dolar seviyesine düştü.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Chaikin Para Akışı 0.23 seviyesindeyken Parabolik SAR noktalı işaretleri fiyat mumlarının üzerinde kaldı. Bu da sert düşüşe rağmen sermaye girişinin hala yüksek seviyelerde kaldığını gösteriyor.

Dogecoin (DOGE)

Son günlerin en çok konuşulan kripto parası Dogecoin (DOGE), inanılmaz bir boğa koşusuyla 0.43 dolara ulaştı. DOGE’un bu performansı popüler kripto parayı piyasa değeri sıralamasında üçüncü sıraya kadar getirdi. Ancak bir düzeltme evresine giren DOGE, an itibarıyla 30 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile top 10 listesinde 7. sırada yer alıyor.

DOGE, kaydettiği inanılmaz rallinin ardından %50 değer kaybı yaşadı. DOGE teknik göstergeleri incelendiğinde devam eden bir düşüş trendi göze çarpıyor. MACD göstergesi aşağı yönlü fiyat hareketini doğrularken RSI indikatörü satıcıların hakim olduğu bir piyasayı işaret etti.

Cardano (ADA)

ADA, 1.55 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından piyasada durgunluk ve fiyat düzeltmeleri görüldü. Tüm piyasanın kızıla boyanması ile birlikte %30’a yakın düşüş kaydeden ADA, haberimizin hazırlandığı sırada 1.12 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bollinger Bantlarının genişlemesi kısa vadede ADA için fiyat dalgalanması sinyali olabilir. Ancak Müthiş Osilatör göstergesi, sıfırın altına sarkarak bir düşüş eğilimine işaret etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar