X


Ünlü CEO: Bitcoin (BTC) 2022 Yılında 200.000 Dolar Olabilir

Bugün yaşanan düşüşlere rağmen orta ve uzun vadeli değerlendirmeler yapan isimler BTC fiyatının artışının devam edeceğine inanıyor.
17:21
23 Nisan 2021

Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, Bitcoin’in (BTC) 2022’de 200 bin dolarlık bir değere ulaşabileceğini düşündüğünü açıkladı.

“Benimsenme İle Fiyat Artacak”

Morehead’in analizi, Bitcoin’in küresel ölçekte benimsenmesine dayanıyor. Ayrıca ünlü isim  her bir milyon yeni kullanıcının eklenmesiyle Bitcoin’in fiyatının 200 dolar arttığını ve eşlik eden tabloda 2022’ye kadar 200 bin dolarlık bir olasılık olduğunu açıkladı.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda ise Morehead, “Her 1 milyon yeni kullanıcı için Bitcoin’in fiyatı 200 dolar yükseliyor. 2016 yılı Şubat ayı dışında her seferinde fiyat yavaşça bu şekilde yükseldi. Önemli olan nokta şu: Eğer bu ilişki devam ederse, Bitcoin 2022’de 200.000 dolara ulaşacak.” sözlerini kullanıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Morehead ve ekibi tarafından yapılan analiz, Bitcoin‘in benimsenmesinin temel itici gücünün akıllı telefonlar olduğuna da işaret ediyor. Küresel düzeyde yaklaşık olarak 3,5 milyar insanın akıllı telefonu olduğunu ifade eden uzman isim “Bu, Bitcoin kullanmak için tek gereksinim” sözlerine yer verdi.

Kurumsal Talep ve Arzın Düşmesi

Bunlara ek olarak Morehead, Bitcoin arzında yaşanan yarılanma ve kurumsal talebin artmasının da fiyatı destekleyeceğini düşünüyor. Morehead bu konuda, “Talep tarafında Morgan Stanley ve PayPal gibi devasa şirketlerin pazara girmesi, talep eğrisini çok daha yükseğe kaydırıyor. Aynı zamanda, her dört yılda bir Bitcoin arzının yarıya indirilmesinin bir parçası olarak yeni çıkarılan Bitcoin arzı geçen Mayıs ayında yarılandı.” sözlerini kullandı.

Öte yandan Morehead yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in daha uzun vadede 700.000 dolara kadar yükselme ihtimali olduğunu da belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar