XRP Avukatı Duyurdu! Ripple Davası Ne Zaman Bitecek?

Ripple yatırımcıları heyecanlı ve XRP fiyatında da bu heyecan yansıyor. Peki dava ne zaman bitecek?
18:25
1 Kasım 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

2 yıldır XRP yatırımcılar SEC davasının biteceği günü bekliyor. Artık umutlar arttı ve tünelin sonundaki ışık görüldü. Ripple (XRP) fiyatındaki artış da bunun bir göstergesi. Yatırımcılar davanın orta vadede sona ereceğine dair yaygın bir kanaat paylaştığı için yeniden XRP talebi artıyor. Peki hukukçular ne diyor? Süreci yakından takip eden XRP Avukatı Ripple davasının biteceği tarihle ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Ripple Davası Ne Zaman Bitecek?

ABD SEC ve Ripple arasındaki önemli dava, birçok endüstri lideri mahkeme işlemlerine dahil olmaya çalıştığı için yoğunlaşıyor. Ripple davasıyla ilgilenen kişiler, Özet Yargı kararlarında bir gecikme olabileceğini bekliyorlar. Ancak, XRP sahiplerinin avukatı bu konudaki belirsizliği ortadan kaldırdı. XRP topluluğu, SEC’in ve Ripple’ın özet yargılama talepleri hakkında 18 Kasım 2022 tarihine kadar bir karar verilmesini bekliyor. Ripple davasında Amicus Curiae olan John Deaton, önümüzdeki mahkeme işlemlerinin bazı önemli tarihlerini vurguladı.

Deaton, bu tarihe kadar herhangi bir kararın çıkmayacağını belirtti. Cevap özetleri 15 Kasım 2022’de teslim edilecek. Bunlar mühür altında sunulacaktır. Ancak, redakte edilmiş halka açık versiyonlar 21 Kasım’a kadar çıkacak. XRP sahiplerinin avukatı, SEC’in birkaç ek gün daha isteyebileceğine dair küçük bir olasılık olduğunu belirtti. Komisyon ayrıca tüm Amici dosyalarına cevap vermek için bazı ekstra sayfalar ekleyebilir.

Deaton, Yargıç Analisa Torres’in Ripple davasını diğer davalarla tutarlı bir şekilde ele alması halinde, belki Mart 2023’e kadar bir karar görme şansı olduğunu umuyor. Bu arada, Yargıç Torres bu davayı hızlandırılmış bir şekilde incelemeye karar verirse, bundan daha erken bir tarihte kararını duyurabilir.

Ripple Davası

Bununla birlikte, SEC vs Ripple davası, Özet karar işlemlerine girmeye çalışan birçok kişi ve firma gördü. Bugün sabah duyurduğumuz Coinbase bunlardan sadece biriydi. Şimdilik 5 büyük firmanın Ripple’ı desteklemek için rapor sunduğu biliniyor. Ripple davası birçok kripto menkul kıymet davası için önemli olacak. Potansiyel davaların seyrini etkileyecek bu mücadelede kazananın Ripple olması kripto endüstrisi için önemli. Nitekim Binance, FTX gibi borsalar da kendi tokenlerini ihraç ettiği için SEC tarafından incelemeye alındı.

Ripple yöneticileri davanın önümüzdeki yılın ikinci çeyreği bitmeden tamamlanmasını bekliyor. Ancak Yargıç bunu Mart hatta daha erken bir tarihte de sonuçlandırabilir. SEC cephesi Hinman belgeleri konusunda pes etmesi de sona gelindiğinin bir göstergesi olabilir. XRP yatırımcıları önümüzdeki birkaç ayda fiyatın ciddi volatilite yaşadığına şahit olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar