X

Winkevoss Kardeşlerin Gemini Sabit Coin’i Yeni Bir Borsada Listelendi

Winklevoss kardeşlerin yeni icadı Gemini Dollar Bibox'tan sonra bir başka borsada listelendi.
14:00
21 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD’nin ve dünyanın önde gelen kripto paralar borsalarından Gemini, geliştirdiği Gemini Dollar (GUSD) isimli sabit coin’in HitBTC borsasında işlem görmeye başlayacağını duyurdu.

HitBTC borsası Winklevoss kardeşlerin geliştirdiği Gemini Dollar listelemesi için Twitter adresinden bir açıklama yaptı:

HitBTC sabit coin kavramını ve felsefesini şiddetle destekliyor. Ve bugün Gemini Dollar (GUSD) için HitBTC’de piyasaları açtığımız için çok mutluyuz.

Borsanın açıklamasına göre Gemini Dollar dün itibariyle borsada işlem görmeye başladı. Öte yandan Gemini Dollar BTC, ETH, USDT (Tether) ve EOS karşısında işlem görecek.

Oldukça yakın bir zamanda geliştirilen Gemini Dollar’ın hızlı kripto para dünyasıyla geleneksel itibari para ödeme sistemi arasında köprü işlevi göreceğine inanılıyor. Coin Türk okurlarına geçtiğimiz haftalarda aktardığımız üzere sabit coin GUSD’nin yapay zeka temelli kripto para borsası Bibox’ta listeleneceği duyurulmuştu. Bunun yanı sıra yine okurlarımızla paylaştığımız üzere Gemini borsasının lider kripto paralardan Litecoin’i (LTC) listeleyeceği açıklanmıştı.

Kripto para dünyasından sabit coin Gemini Dollar’a övgüler yağıyor. Investa One kullanıcı isimli bir kripto para tutkunu:

Gemini dollar’ı geliştirdiğiniz için tebrikler. Belki bazıları bunun tüm ekosisteme getireceği değeri küçümseyecek. İyi bir iş çıkardınız.

BitcoinGuru isimli kullanıcı ise HitBTC listelemesinden duyduğu memnuniyetsizliği Tyler Winklevoss’un tweet’ine verdiği şu cevapla dile getirdi:

Hadi ama Tyler, neden böyle dolandırıcı bir borsayı destekliyorsunuz? HitBTC’yi kullanan onlarca insan soyuldu.

Kaynak: ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar