X


SEC Kararından Sonra Bütün Gözler Neden Bakkt’ın Üzerinde?

SEC'in CBOE ETF kararından sonra gözler Bakkt'a çevrildi.
15:00
21 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası birçok kişinin olumsuz saydığı SEC haberlerinden sonra beklentilerin aksine yukarı yönlü bir sıçrama yaptı. ABD düzenleyicisi SEC CBOE’nin ETF ve kural değişikliği teklifini değerlendirmeye aldığını açıkladı.

SEC’in bu kararı daha önce belirlenen tarih 30 Eylül’de kararı açıklamayacağı anlamına geliyor ve dahası SEC kural değişiklikleri için süreci yıl sonuna kadar uzatabilir. Bu sırada kripto para piyasasının toplam değeri 20 milyar dolar arttı ve 217 milyar dolara ulaştı.

SEC kararını ve tartışmaları yıl sonuna doğru sürüklemeye çalışırken, bütün gözler kasım ayında başlatılması beklenen Bakkt’a çevrildi. Bakkt Bitcoin ve diğer kripto paraları günlük hayatın içerisine sokabilecek ve yeni yatırım seçenekleri oluşturabilecek bir girişim. Şirket planını bir tweet ile şu şekilde anlattı:

Bakkt mevcut düzenlenmiş vadeli işlemler piyasası altyapısını Bitcoin için kullanacak ve Bitcoin’in fiziksel olarak dağıtılmasını sağlayacak. Vadeli işlemler piyasasının bütün özellikleri ilk defa Bitcoin’in fiziksel dağıtımı için kullanılacak.

Firma aynı zamanda düzenlemeyle ilgili bilinen soruların üzerinde de çalışıyor:

Bakkt düzenlenmiş kurumların ve müşterilerinin, hisse sahiplerinin gereklilikleri üzerinde titiz bir şekilde çalışıyor. Hedefimiz dijital değerlere daha fazla likidite kazandırmak. Güvenli ve ulaşılabilir hale gelen değerler yeniliklere açık olacaktır.

Bakkt CEO’su Kelly Loeffler yatırımcıları blog sayfası üzerinden bilgilendirdi. Birleşen piyasalarda müşterilerine yeni imkanlar sunmak istediklerini belirten CEO, her değerin kendi güvenlik gereklilikleri olduğunun altını çizdi.

SEC CBOE başvurusu ve tartışmalarıyla ilgilenirken, kripto dünyası için sıradaki büyük gelişme Bakkt’ın işlemlere başlaması gibi görünüyor. Bakkt SEC’in yıl sonunda ya da yeni yıl başında vereceği karardan önce açılmış olacak.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER