X


WAX Coin Nedir?

WAX (WAXP), ilgili her taraf için e-ticaret işlemlerini daha hızlı, daha basit ve daha güvenli hale getirmek üzere tasarlanmış Blockchain’dir.
12:32
23 Ağustos 2021

WAX (WAXP), ilgili her taraf için e-ticaret işlemlerini daha hızlı, daha basit ve daha güvenli hale getirmek üzere tasarlanmış, 2017 yılında piyasaya sürülen, amaca yönelik olarak oluşturulmuş bir blok zinciridir. WAX blok zinciri, fikir birliği mekanizması olarak delegated proof-of-stake (DPoS) kullanır. EOS ile tam uyumludur.

WAX (WAXP) Nedir?

WAX tarafından geliştirilen özel özellikler ve teşvik mekanizmaları, tekliflere oy vermeyi teşvik etmek amacıyla blok zincirinin faydasını özellikle e-ticarette kullanım için optimize etmeyi amaçlıyor.

Bunu mümkün kılmak için WAX, merkezi olmayan uygulama (DApp) pazar yerlerinin ve değiştirilemez token’ların üzerine inşa edilebileceği bir blok zinciri tabanlı araçlar paketi oluşturdu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

WAX Cloud Wallet, SSO ve OAUTH gibi hizmetler, e-ticaret işlemlerini destekler ve SSO yerel bir RNG hizmeti ve bir geliştirici portalıdır. WAX’ın blok zinciri mimarisi, müşteriler için 500 milisaniyelik blok süresini ve sıfır ücretli işlemleri destekler. Ayrıca blok üreticilerinin seçimine ve iyileştirme tekliflerine katılımı teşvik etmek için oylama ödüllerinden yararlanır.

WAX, WAXP token sahiplerinin token’larını Ethereum tabanlı bir ERC20 yardımcı program token’ı olan WAXE’ye dönüştürmesine olanak tanıyan bir WAXP-Ethereum (ETH) köprüsüne de sahiptir.

WAX tokenomics’e katılmak isteyen kullanıcıların, WAXE’i Ethereum köprüsünden geçirmek için WAXP tokenlerini yakmaları gerekir. Daha sonra Ethereum dağıtım sözleşmesinde WAXE tokenlerini stake etmeleri gerekecek.

WAXG, WAXE stakerlarına dağıtılan Ethereum tabanlı bir ERC-20 yönetişim token’ıdır. Dağıtım, belirli bir zaman çizelgesine dayalıdır ve WAX Ekonomik Faaliyet havuzunun yüzdesiyle orantılıdır. Token sahipleri, sonuç olarak platformdaki ekonomik değerin tahsisini ve dağıtımını yönetebilir.

WAX Ekonomik Faaliyet havuzu, üretilen WAX ücretlerinin belirli bir yüzdesini biriktiren ve WAXE staker’larına dağıtılmak üzere ETH’ye dönüştürülebilen akıllı bir sözleşmedir. Ayrıca sahip oldukları token’ları yakmaya karar veren WAXG token sahiplerine de verilebilir.

Bunlara ek olarak WAX, William Quigley ve Jonathan Yantis tarafından ortaklaşa kuruldu. William Quigley, Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde okudu ve ardından Disney’de çalıştı. 1990’ların başında Disney’den ayrıldıktan sonra Harvard’da MBA derecesi aldı ve bir risk sermayedarı oldu. Zamanla Idealab’da genel müdür olan Quigley, WAX’ı yaratmanın yanı sıra, Magnetic’te de genel müdürdür.

Jonathan Yantis, WAX’ta operasyon direktörü ve OPSkins’te operasyon direktörü olarak çalışıyor.

WAXP Coin Yorum

WAXP, özellikle Binance listelenmesi ile daha fazla dikkat çekti. Buna ek olarak Wax projesinin temeli ve geçmişi olan bir proje olması da yatırımcıların daha ılımlı yaklaşmasını sağlıyor. WAXP ile ilgili yatırımcıların düşüncelerini güncel ve tarihsel verilere göz atarak daha net anlayabiliriz.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada dolar karşısında 0,4322 USD ile işlem gören WAXP Coin, Bitcoin (BTC) karşısında da 0.000008585 BTC ile işlem görüyor. WAXP Coin’in 21 Aralık 2017’de 5 dolar ile en yüksek seviyeyi ve 30 Aralık 2019’da da 0,0159 dolar ile en dip seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak WAXP Coin toplam arzının 3,775,330,694 WAXP Coin olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

WAX Coin Nasıl Alınır?

WAXP Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

WAXP Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından WAXP Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), Tether (USDT), Binance Coin (BNB) ve BUSD alarak ERWAXP N işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar