X


Waves’den Dikkat Çekici Performans

Waves ayı sezonuna meydan okudu ve piyasa değeri sıralamasında yükseldi.
17:03
16 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kasım ayının sonlarından bu yana Waves token’ları %150 değer kazandı ve bir süre BTC fiyatı düşerken yükselmeye devam etti.

Waves bugün kısa süreliğine ilk 20 coin arasına girmeyi başardı. Piyasa genelinin yeşili gördüğü günde tekrar 22. sıraya geriledi. Waves’in piyasa değeri 245 milyon dolara kadar ulaştı, bu da Temmuz 2018’den bu yana gördüğü en yüksek seviyeydi.

Waves organizasyonların ve geliştiricilerin kendi token’larını yaratabileceği bir Blockchain platformu. Waves’in kendi merkezsiz borsası bulunuyor ve bu borsada popüler kripto paralar ve çok sayıda özel token işlem görüyor.

Geçtiğimiz hafta Waves mobil cüzdanını güncellemişti, böylece kredi kartıyla token almak için kullanıcılara olanak tanımıştı. Kendi borsası üzerinden ya da diğer borsalardan artan ilgiyle beraber fiyatı da yükseldi. Ayrıca 21 Ekim’de Waves’de işlem sayısı olarak olağanüstü bir artış yaşanmıştı ve EOS’u geride bırakmıştı.

Waves ekibi ilk olarak Ekim 2018’de akıllı sözleşmeler üzerine çalıştıklarını duyurdu. 13 Aralık’ta ise ekip akıllı sözleşmeleri platforma ekledi. Aynı zamanda Waves’in Firefox tarayıcısı için cüzdan eklentisi tanıtıldı.

Waves geliştiricilerine göre Waves Blockchain’i dakikada 6 bin, saniyede 100 işleme kadar destekleyebiliyor. Ethereum şu anda saniyede 10-15 işlem yapabiliyor. Ethereum kurucularından Vitalik Buterin Sharding ve plasma geliştirmelerinin ardından Ethereum’un dakikada 1 milyon işlem yapabileceğini ifade ediyor.

Waves’e karşı yatırımcıların ilgisinin zamanla arttığı söylenebilir. Uzun süren ayı sezonu boyunca Waves’in piyasa değeri olarak yukarıya tırmanması da bunun bir göstergesi. 2 hafta önce Waves piyasada durgunluk hakimken %60 yükseliş göstermişti. Aynı zamanda Waves’in akıllı sözleşmeler ve merkezsiz uygulamalar alanında Ethereum, Tron gibi rakipleri bulunuyor ve her geçen gün rekabetin kızıştığı görülüyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar