X


Wall Street Firmaları Kripto Para Girişimleri Yapabilir

Wall Street firmaları ile kripto paralar arasındaki buzlar giderek eriyor.
07:00
20 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Wall Street firmalarının kripto paralara dair fırsatlara ilgileri piyasanın %80’in üzerinde düzeltme yaşamasına rağmen devam ediyor.

Sanford C. Bernstein analistleri kripto para borsalarının ve dijital değer platformlarının 2018 yılı içerisinden can çekiştiği iddialarına karşı çıktı ve borsaların oldukça iyi hacimde işlem yaptıklarını, ek olarak kar ettiklerini belirtti. Analistler ayı sezonuna rağmen kripto borsalarının iyi performansını sürdürmesinin Wall Street’in gözünü kripto para paralara dikmesine neden olmuş olabileceğinin altını çizdi.

Şimdiden Goldman Sachs ve JP Morgan gibi büyük bankaların müşterilerinin kripto paralara yoğun talep gösterdiklerini biliyoruz. Haziran ayından Goldman Sachs CEO’su David Solomon bankaların kripto paralara dair hizmet verebilmek için yol aradığını ifade etmişti. Bu açıklama Goldman Sachs’ın kripto paraları araştırdığının ilk kanıtı olmuştu. Solomon Bitcoin’i tam anlamıyla kavradıktan sonra, müşterilerinin talepleri doğrultusunda hareket edeceklerini dile getirdi.

Kripto para borsalarının başarısını gördükten sonra Wall Street firmalarının, koruma fonlarının ve yatırım firmalarının kripto paralarla ilgili girişimlerde bulunması oldukça doğal karşılanabilir.

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in şirketi Square ve Robinhood platformu 2018 yılının başından bu yana kripto para hizmeti sunuyor. Her iki firmada kripto piyasasına artan ilgiyi olumlu yorumlarla pekiştiriyor. Ek olarak büyük holdingler kripto para hizmetleri üzerinden kazandıkları karları düşük tutmaya çalışıyor çünkü müşterilerini bu alana çekmek istiyorlar.

Yaklaşık iki ay önce Robinhood yöneticilerinden Vlad Teney Robinhood’un kripto paralara uyum sağladıktan sonra 5,6 milyar dolar değere ulaştığını söyledi ve henüz uluslararası hizmet vermedikleri için büyük karların söz okunu olmadığını sözlerine ekledi. Teney kar odaklı olmaktan çok sürdürülebilir bir ekosistem yaratılmasına yardım etmek istediklerini belirtti.

Kripto piyasasında Square ve Robinhood’un ayı sezonuna rağmen başarılı olması analistlerin Wall Street firmalarının da kripto paralara dair girişimlerde bulunacağı sonucuna ulaşmasını sağladı. Ek olarak uzun vadede daha iyi sonuçlar alma olasılığı büyük firmaların kripto paralara doğru hareket etmesini hızlandırabilecek bir başka etken sayılabilir.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar