X


Ethereum’u Gelecekte Neler Bekliyor?

Ethereum fiyatı daha önce de düşüşler yaşadı ancak Ethereum ağı gelişmeye devam etti.
08:00
20 Ağustos 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Ether fiyatı piyasanın genel havasıyla beraber düşüş hareketini devam ettirdi ve birçok yatırımcı ETH’nin geleceğinden şüphe duymaya başladı. Bazı uzmanlar şirketlerin ve proje sahiplerinin ürün ve hizmetlerini karşılayabilmek adına ETH’leri sattıkları yorumunu yaptı.

Bazı projelerse ürünlerini sunmaya devam edebilmek için elindeki ETH’leri çıkarmaya ihtiyaç duymuyor. Bu projelerden bir tanesi tahmin piyasası Gnosis.pm. Gnosis CEO’su Martin Köppelmann Gnosis’in ETH’lerini satmadan 7 yıla kadar kendini finanse edebileceğini ifade etti.

Diğer yandan Köpplemann ne kadar merkezsiz uygulamanın yaratıldığının değil ne kadarının kullanıldığının önemli olduğunu belirtti. Uygulamaların birbirleriyle etkileşimine dikkat çeken Köppelmann, uygulamaların daha popüler hale geldiğinde ETH fiyatı ve talebinin bununla birlikte yükseleceğini dile getirdi.

Ethereum bu yazının yazıldığı sıralarda 297 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %1,85 değer kazanmış durumda. Geçtiğimiz gün altcoin’lerin gelinde yaşanan yükselişe ETH tam anlamıyla eşlik edemedi ve 310 doları aşamadı. ETH bu hafta %8 değer kaybetti.

Geçtiğimiz hafta ETH 256 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Ethereum en son bu seviyeleri Eylül 2017’de gördü. Yıl başında 1400 dolara ulaşan ETH o zamandan bu yana %82 değer kaybetmiş oldu. Bazı uzmanlar Ethereum’un ancak Raiden, sharding ve casper geliştirmelerini tamamladıktan sonra toparlanabileceğini öne sürüyor.  Ethereum’un akıllı sözleşmeler ve merkezsiz uygulamalar alanında EOS, Tron ve Zilliqa gibi rakipleri bulunuyor.  TRON kurucusu Justin Sun geçtiğimiz gün bir video yayımlamış ve TRON’un Ethereum’dan daha hızlı olduğunu iddia etmişti. Ayrıca Sun TRON’un Ethereum’dan daha büyük bir topluluğa sahip olduğunu dile getirmişti.

Ethereum kurucularından Joseph Lubin kripto para fiyatlarındaki yakın zamandaki düşüşün piyasanın büyümesini engellemediğini ifade etti. Lubin 2009’dan bu yana kripto para fiyatlarının benzer döngü içerisinde bulunduğunu ancak Blockchain’in gelişmeye devam ettiğinin altını çizdi.

Kaynak: Usethebitcoin

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar