X


Yarış Kızışıyor, Tron Ethereum’u Geçebilir Mi?

Justin Sun bir kere daha Tron'un gelecekte Ethereum'u geride bırakacağını savundu.
19:00
18 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tron kurucusu Justin Sun dün bir video yayımlayarak Tron’un gelecek vizyonu ve planlarını anlattı. Ethereum’un Tron en büyük rakibi olduğunu kabul eden Sun Ethereum’un birçok avantaja sahip olduğunu kaydetti. Bunlara güçlü kod simülasyonlarını ve sorunsuz çalışan Blockchain’i örnek verdi. Buna karşılık Tron’un da elinde birçok koz bulunduğunu ve bir gün Ethereum’dan daha iyi ve büyük olacağını savundu.

Sun’a göre saniyede 2000 işlem işleyebilen Tron 25 işlemli Ethereum’u hız bakımından geride bırakıyor. Tron’un küresel ekibi de daha büyük. Sun San Francisco’da düzenlenen ve Tron ailesinin 108’den 300 kişiye çıktığı etkinliği buna örnek olarak gösteriyor ve 2019’da 1000 kişiye erişmeyi planladıklarını ekliyor.

Sun, 2 milyonun üzerinde token sahibiyle piyasada rekoru elinde bulundurduğunu söylediği Tron Blockchain’inin uygulama ve yazılımlar için altyapı hizmeti sağlayacağını belirterek konuşmasını sürdürüyor. Kullanıcıların Blockchain teknolojisi daha iyi anlaması adına Tron’un yapıcı yazılımlar ve oyunlar için kullanıcı dostu bir çehreye sahip olduğunu not düşüyor.

BitTorrent’i almalarının ise şirket tarihinde “dönüm noktası” olduğunu dile getiriyor ve Cryptokitties gibi uygulamaların Ethereum ağını tıkadığına işaret ederek bu soruna çözüm getirmeye çalışacaklarını vurguluyor. Bunların ardından Tron ağının günde 100 milyon işlem kapasitesine ulaşarak Ethereum’dan 200 kat hızlı hale geleceğini iddia ederek Ethereum’a meydan okuyor.

Öte yandan Tron, Virtual Machine’in (Sanal Makine) 30 Ağustos’ta test ağı üzerinde faaliyete geçeceğini ve kullanıcıların tüm uygulamaları görüntüleyebileceğini açıkladı. Tron CEO’su Justin Sun’a göre sağladıkları bu şeffaflık, Tron’un piyasadaki diğer Blockchain tek19nolojilerini geride bırakmasında en kilit noktalardan biri olacak.

Kaynak: ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar