Vitalik Buterin’den Kripto Para Topluluğuna Çağrı

Vitalik Buterin piyasalar hakkında değerlendirmelerde bulundu ve kripto para topluluğuna önemli bir çağrı yaptı.
23:00
9 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin 2017’de piyasada görülen “1000 kat büyüme” günlerinin geride kaldığını kaydetti.

Bloomberg’e konuşan Buterin kripto para ve Blockchain farkındalığının BTC, ETH, XRP ve BCH gibi kripto paraların yatırımcısına 10 ila 300 kat kazandırdığı Aralık 2017’de en yüksek noktayı gördüğünü vurguladı ve şu sözleri sarf etti:

Blockchain sektörü, tavanın görünürde olduğu bir noktaya doğru gidiyor. Şu anda herhangi bir eğitimli kişiyle konuşun, Blockchain’i muhtemelen en az bir kere duyduklarını görürsünüz. Artık sektördeki hiçbir şeyde bir başka 1000 kat bir büyüme fırsatı yok.

Geçen seneki spekülatif balonun büyük bir kitlenin kripto paralara yükselen bir varlık sınıfı olarak ilgi duymasına sebep olduğunu dile getiren Buterin, önümüzdeki yılların bundan farklı olacağını düşünüyor. Zira sektörün yeni ilgi toplamak yerine merkezsiz sistemlerin kullanımını ve erişilebilirliğini geliştirmeye odaklanacağını dile getiriyor.

Yalnızca insanların ilgisini çekmeyi bir kenara bırakıp gerçek ekonomik aktivitenin gerçek uygulamalarına geçin. Blockchain’i daha geniş bir kullanıcı tabanına tanıtma stratejisi çıkmaz sokağa doğru gidiyor.

Protokol ve merkezsiz uygulama geliştirmeleri

Buterin’in işaret ettiği üzere Ethereum’un açık kaynak geliştiricileri, ağın ölçeklenmesini büyük ölçüde artırması beklenen Sharding ve Plasma yükseltmeleri üzerinde hız kesmeden çalışıyor. Cardano ve Zilliqa gibi diğer kripto para projeleri de Plasma ve Ethereum tabanlı çözümlere alternative olarak PoS ve Sharding’le bağlantılı çözümler üzerinde çalışıyor. Yani sektör yavaş yavaş Buterin’in istediği yöne doğru evriliyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER