X


Dash Ayıları Kovmayı Başardı

Tüm kripto para piyasasında etkisini gösteren düşüş trendi bazı altcoin'leri etkileyemedi. Dash gibi paralar genel trendin aksi yönünde seyretti.
09:00
9 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para piyasası son zamanlarda yeni bir düşüş trendinin etkisinde seyrediyor. Ancak bu trendin aksi yönünde seyreden bazı altcoin’lerin bulunduğunu görüyoruz. 8 Eylül Cumartesi gün sergilediği performansla kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran DASH hafta ortasında yakaladığı artışı gün boyunca sürdürdü. Tüm kripto para piyasası değer kaybederken DASH artmaya devam etti.

Borsalardaki DASH/USD işlem çifti çarşamba günü haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Ancak daha sonra bu ikili düzgün bir iyileşme göstererek gün içerisinde büyük ölçüde rağbet gördü. Sonuç olarak DASH önemli bir direnç noktasına sahip oldu. Tüm kripto para piyasasına hakim olan ayı trendine rağmen altcoin bu durumdan etkilenmiyor. Haberin hazırlandığı sıralarda alınan coinmarketcap verilerine göre DASH ilk on beş kripto para arasında değer kaybetmeyen tek altcoin oldu.

Dash yeni ortaklığın ardından daha popüler

Dash’in son zamanlarda elde ettiği fiyat artışının bazı nedenleri bulunuyor. Güney Amerikalı bir cep telefonu şirketiyle yeni bir ortaklığa varan altcoin gücüne güç katacak. Krypto Mobile Corporations isimli şirket geleneksel yapıya sahip bir startup olarak tanımlanabilir. Yeni ortaklığa göre şirketin kripto paralarla uyumlu cep telefonlarına Dash ödeme seçeneğinin entegre edilmesi sağlanacak.

Telefon şirketinin Venezuela gibi enflasyon etkisindeki Latin Amerika bölgelerinde oldukça aktif şekilde faaliyet verdiği biliniyor. Kullanıcılara güven vermeyen itibari para Bolivar karşısında Dash umut verici bir çıkış yolu olarak gösteriliyor. Sonuç olarak DASH Venezuela’da kullanılan diğer kripto paralar karşısında değer kazandı.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar