X


Ripple Teknik Analizi, Bu Hafta Bizi Neler Bekliyor?

08:30
10 Eylül 2018
Okuma Süresi: 3 Dakika

Değerli arkadaşlarım burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır.  (Analiz tarihi: 10.09.2018)

Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı olup ölçeği LOGARİTMİKTİR. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)

Geçtiğimiz haftalarda güzel performans yakalayan XRP, piyasadaki satış baskısında nasibini aldı ve bu hafta düşüş yaşadı. Hafta başında 0,34$ seviyesinde bulunan XRP, hafta kapanışını 0,27$ seviyesinden yaparak %20 değer kaybetmiş oldu. Bu durumun beklenti içerisinde olan XRP yatırımcılarını üzdüğünü söyleyebiliriz. Şimdi hafta içerisinde oluşan teknik olayları inceleyerek devam edelim.

XRP haftaya geçtiğimiz hafta belirttiğim flama formasyonunun içerisinde başlangıç yapmış. Salı günü ise flamanın alt destek bölgesi test edilmiş. Çarşamba günü ise piyasaya gelen satış baskısı neticesinde flamanın aşağı yönlü kırıldığını görüyoruz. Bu kırılım ile birlikte fiyat D (0,28$) seviyesine taşınmış ve bir miktar trendin altına da sarkma gerçekleşmiş. Perşembe günü ise sert düşüşün ardından güzel bir tepki oluşmuş. Ancak müteakip günlerde oluşan baskı fiyatı yeniden aşağı seviyeleri çekmiş. Hacim tarafında Perşembe günü oluşan barın yüksek olduğunu görüyoruz. RSI tarafında ise fiyat ile birlikte kırılım gerçekleşmiş ve müteakibinde 35-40 seviyesi yatay hareket oluşmuş. Bu gelişmeler neticesinde esas değerlendirmemizi yapabiliriz.

İki haftadır XRP’ de oluşan flama formasyonunu takip ediyorduk. Şahsen flamanın yukarı yönlü kırılarak formasyonun çalışacağını değerlendiriyordum. Ancak maalesef evdeki hesapları çarşıya uyduramadık. BTC’ nin domine ettiği piyasada XRP’ de düşüşe boyun eğmek durumunda kaldı. Flamanın aşağı kırılması ise yükseliş umutlarımızı bir süre erteledik desek yanlış olmaz sanırım. Mevcut durum için ise D (0,28$) desteğinin çok önemli olduğunu değerlendiriyorum. Bu seviye ayrıca XRP’ nin boğa sezonundaki başlangıç noktasını oluşturuyor. Bu seviyenin üzerinde kalıcı olunması ile fiyatın yeniden G trendine yöneleceğini değerlendiriyorum. G trendinin yukarı kırılması ise rahat bir nefes aldıracaktır. Ancak D (0,28$) seviyesi aşağı kırılır ise durumun daha kötü hal alacağını düşünüyorum. Bu durumda öncelikle bir önceki dip bölgemiz olan 0.24$ seviyesi sonrasında ise F trendi destek olarak gündeme gelecektir. Hacim tarafında oluşan barı olumlu bir sinyal olarak değerlendirebiliriz. Ancak yukarı hareket oluşacaksa hareketin sağlıklı olması için yine benzer bir hacim barına ihtiyacımız olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER