X


Vitalik Buterin Ethereum Yatırımcılarını Uyardı

17:28
22 Temmuz 2020

Ethereum’un kurucu ortaklarından Vitalik Buterin, son günlerde birçok yatırımcının dikkatini çeken bir furyanın sonucuna karşı Ethereum yatırımcılarını uyardı. Merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarının çok popüler olduğu bilinen bir gerçek. Son aylarda DeFi sektörünün toplam piyasa değeri 3 milyar doların üzerine kadar çıktı ve bu Ethereum ağının yoğunluğunu da arttırdı.

Buterin de Ryan Adams tarafından yayınlanan bir tweet’e cevap vererek aslında bunun Ethereum ağı için tehlike yarattığını ifade etti. Ethereum ağının artan yoğunluğu, işlem ücretlerinin de ciddi bir şekilde yükselmesine neden oldu. Ryan Adams konu hakkında yayınladığı gönderide, şu an ortalama işlem ücretlerinin 100 Gwei seviyesine kadar çıktığını vurguladı.

Ethereum Madencileri Ağı Tehlikeye Atıyor

Adams, böylesine bir FOMO’nun uzun süredir görülmediğini vurgulasa da Ethereum kurucu ortağı Buterin bunun tehlikesini açıkladı. Buterin’e göre işlem ücretlerinin böylesine artması ağdaki madencilerin direkt olarak işlem ücretine odaklanmasına yol açabilir. Buterin, bu durumun madenciliği azaltacağını ve ağın güvenliğini düşüreceğini düşünüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum ağındaki hash rate’in azalması, gerçekten de ağın %51 saldırılarına karşı daha savunmasız olmasına yol açabilir.

Yine de en geç 2021 yılının başında piyasaya sürülmesi beklenen ETH 2.0 ile beraber bu yapının değişeceği tahmin ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar