Veee Bitcoin İçin Geri Sayım Başladı! Tarihte Sadece 1 Kez Görüldü!

Bitcoin (BTC) ve altcoin yatırımcıları fiyatların yükselmesi için yükselişin yolunu gözlerken kripto para analisti ve trader'ı Kevin Svenson, önemli bir teknik göstergenin yükseliş sinyali verdiğini iddia etti.
17:45
4 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) ve altcoin yatırımcıları fiyatların yükselmesi için yükselişin yolunu gözlerken yakından takip edilen kripto para analisti ve trader’ı Kevin Svenson, önemli bir teknik göstergenin en büyük kripto parada ayı piyasasının sonuna gelindiğine işaret edebileceğini belirterek dikkat çeken bir analizde bulundu. Svenson, teknik göstergenin Bitcoin tarihinde sadece bir kez görüldüğünü ve onda da fiyatların sert şekilde yükseldiğini ekledi.

Bitcoin’de Kritik RSI Kırılımı Hazırlığı

Kripto para analisti Kevin Svenson, 118 binden fazla Twitter takipçisine Bitcoin’in aşağı yönde hareketlerinin yukarı yöndeki hareketlerine oranını ölçen haftalık göreceli güç endeksinin (RSI) önündeki diyagonal direnci kırmak üzere olduğunu ve bunun da BTC boğalarının bir miktar ivme kazanmaya başladığını gösterdiğine değinerek “Bitcoin, iki yıldır varlığını koruyan haftalık RSI’nın önündeki düşüş trendi direncini kırarak olası bir yükseliş için kırılıma çok yakın. Yeşil mumlar düşündüğümüzden daha erken mi geliyor?” diyerek potansiyel kırılıma dikkat çekti.

Svenson, son videolu Bitcoin analizinde potansiyel bir RSI kırılımının önemini “Şimdi, bu muhtemelen şimdiye kadarki ayı piyasasının tamamında Bitcoin için en önemli noktalardan biri.” söylediyle açıkladı. Analiste göre, haftalıkta RSI’nın önündeki direnci kırması BTC için büyük bir trend değişimine neden olabilir:

Bu RSI sinyali önümüzdeki birkaç hafta içinde gelecek olursa gelecekteki tüm eğilimi değiştirebilir, düşüş yerini yükselişe bırakabilir.

2018’de BTC’nin ayı piyasasının sonuna gelindiğinin tespitini haftalık RSI kırılımı ile tespit edildiğini ekleyen kripto para analisti “Bunun üzerine çıktığınızda, işte o zaman işler değişir ve yükseliş başlar.” dedi.

Haftalık RSI‘ın yükselişe geçmesiyle birlikte Svenson, Bitcoin’in potansiyel bir büyük yükseliş için pozisyon almaya dönük konumlanmaya başladığını da belirtti..

BTC’de İlk Hedef 21 Bin Dolar

Kripto para analisti, RSI’ın uzun vadeli direncini kırması halinde BTC’nin 21 bin dolara kadar yükselebileceğini öngörüyor. En büyük kripto para Bitcoin, bu yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte kaydettiği yüzde 0,67 yükselişle 16 bin 846 dolardan işlem görüyor. Fiyatın Svenson’un koyduğu fiyat hedefine ulaşması yüzde 25’lik yükseliş anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar