Uzmanlar, Bu Altcoin İçin Yükselen Paralel Kanal Modeli Vurgusu Yaptı!

MATIC/USD ile ilgili uzman yorumları, olumlu bir çerçevede şekilleniyor.
16:13
15 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

MATIC, 1.75 dolara kadar varan düşüşün ardından yükselen bir paralel kanal modeline giriş yaptı. Fiyat, bu formasyonun temel seviyeleri arasında işlem görüyor ve şu anda destek trend çizgisine geri düşeceğine dair bir düzeltme aşamasından geçiyor.

MATIC Grafikleri

MATIC/USD ile ilgili uzman yorumları, olumlu bir çerçevede şekilleniyor. MATIC, günlük zaman çizelgesinde yükselen paralel bir kanal modeli seviyelerine uygun hareket ediyor. Popüler kripto paranın fiyatı, son zamanlarda genel direnç trend çizgisinden reddedildi ve alt trendi çizgisine doğru bir rota belirledi. Ancak bu düzeltme aşaması MATIC token’da negatif bir %18’lik kayba neden oldu ve hala yolun yarısında.

Bununla birlikte 13 Aralık2ta fiyat, 2 dolarlık güçlü destekten kesin bir düşüş sergiledi ve şu anda bu seviyeyi uygun direnç için yeniden test ediyor. Önemli seviyeler ise 20, 50, 100 ve 200 MA olarak kayıtlarda yer aldı. Ayrıca 100 MA, token fiyatına mükemmel dinamik destek sağlıyor. RSI çizgisi nötr bölgenin hemen üzerinde gezinirken düşüş bölgesine istikrarlı bir şekilde yaklaşıyor.

Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Ayrıca RSI grafiği aynı zamanda yeni fiyat için düşüş eğilimi gösteriyor ve bu da alıcılar arasında bir miktar zayıflığa işaret ediyor. Bu daha düşük zaman çerçevesi grafiği, 2 dolarlık direnç seviyesinde reddetme mumu gösteriyor. Bu direncin altında kalmaya devam eden MATIC fiyatı, alt destek trend çizgisine düşebilir. Teknik tablo en yakında direnci 2 dolarda çizerken buranın aşılmasının fiyatı 2.23 dolarlık senaryoya hazırlaması bekleniyor. Öte yandan olası bir satış baskısı durumudna destek seviyeleri 1.78 dolar ve 1.60 dolar olarak kaydedildi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar