Elon Musk, Dogecoin Yaratıcısının CoinMarketCap Gönderisine Nasıl Yanıt Verdi?

Dün CoinMarketCap kısa süreliğine bir sorun yaşadı ve kripto para birimi fiyatlar normalden çok daha yüksek gösterildi. 
17:00
15 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Time Magazine tarafından yılın kişisi olarak seçilen Elon Musk, kripto para piyasasındaki ilk şaka coin olan Dogecoin‘in yaratıcısı Bill Markus’un Twitter’da yaptığı bir paylaşımı yanıtladı. Musk’ın yanıtının oldukça pozitif olduğu görülüyor.

Markus’un Twitter Gönderisi

Dün akşam, kripto para piyasasının en büyük piyasa takip sitelerinden olan CoinMarketCap, sistem hatası sebebiyle fiyatları yanlış ve gerçek fiyatlardan çok daha yüksek gösterdi. Sorun, CoinMarketCap’in resmi hesabı tarafından hemen fark edildi ve kısa bir süre sonra düzeltildi.

Markus da bu durumun bir ekran görüntüsünü paylaştı ve “Gerçek olmasa da bir katrilyoner olmak güzel ama vergi biraz yüksek olabilir.” sözlerini kullanarak durumla deyim yerindeyse eğlendi.

ABD’de daha yüksek gelire sahip haneler %37’ye kadar vergi öderken, en düşük gelire sahip kişiler %10 vergi ödüyor. Aslında Markus da bu paylaşımında tam olarak bu konuya değiniyor.

Elon Musk’ın Tepkisi

Milyarder isim bu paylaşıma gülen bir emoji ile yanıt verdi. Elizabeth Warren, Musk’ın daha fazla vergi ödemesini sağlamak için düzenleyicilerin vergi kodunu değiştirmesi gerektiğini belirtmişti.

Senatör, kripto para birimleri ve borsa da dahil olmak üzere çeşitli gelir kaynaklarındaki kazançlarını henüz realize etmemiş bireylerin vergilendirilmesine izin verecek gerçekleşmemiş sermaye kazancı vergilerinin uygulanmasına da sürekli  atıfta bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar