Uzman Analistlerin Bitcoin (BTC) Fiyat Beklentileri ve Piyasa Yorumları

Amiral gemi Bitcoin, hafta başından bu yana oldukça hareketli bir fiyat seyri izliyor.
17:53
17 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, dalgalı fiyat hareketine devam ederken 58.000 dolar ila 61.000 dolar arasındaki fiyat bandında işlem görüyor. Uzmanlar ayı piyasası yorumlarında bulunurken BTC adına kritik sayılacak fiyat seviyelerini aktardı.

Uzmanların Bitcoin Yorumları

Amiral gemi Bitcoin, hafta başından bu yana oldukça hareketli bir fiyat seyri izliyor. 58.000 dolarlık fiyat bandında tepkinin alınmasıyla 60.000 dolara tekrar tırmanan BTC burada stabilizasyonu sağlamak adına mücadelesini sürdürüyor. Uzmanlara göre 58.400 dolar seviyesi boğalar için kilit seviyeyi ifade ediyor. Buranın korunması kayıpları önlemek adına büyük önem arz ediyor.

Kripto yatırımcısı ve analist Rekt Capital, ayı piyasası için henüz erken olduğunu dile getirdi. Bununla birlikte diğer bir popüler isim Pentoshi, önümüzdeki birkaç gün içerisinde 62.000 dolar veya 63.000 dolarlık bölgeye hareket beklediğini aktardı. Öte yandan fenomen analist TechDev, önceki boğa piyasası hareketleriyle benzerliği işaret ederek 2021’deki Bitcoin boğa koşusunun 2017 performansı ile neredeyse aynı seyri izlediğine inanıyor.

Boğa döngülerinde önemli bir faktör olan RSI, bu haftaki gerileme sırasında kaybettiği trend çizgisinin üzerine çıkma durumunda kasım ayı sonuna kadar 80.000 dolar ila 90.000 dolarlık bir fiyat hedefinin mümkün olduğu görülüyor.

Ani Hareketler Yatırımcıları Korkutmadı

Bitcoin‘de kaydedilen ani fiyat hareketi, piyasada panik durumu yaratmadı. Boğalar hala güçlüyken momentum yukarı yönlü hareketini devam ettiriyor. Bunun yanı sıra Stock to Flow modelinin yaratıcısı PlanB, Bitcoin fiyatının 2021 yılı bitmeden 100.000 dolara ulaşabileceği iddiasını korudu. PlanB’ye göre S2F modeli işliyor ve Bitcoin yıl sonunda 100.000 dolarlık hedefe uzanacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Alica
    1 sene önce

    Aslında btc düşmüyor sadece güzel bir oyun oynanıyor. Doların artması sebebiyleTürk lirası olalarak btc 790bin TL olmuştu. Yapılan bu düşüşle 58 bin dolar olan btc 42bin dolara düşürüldü. TL btc parasıyla dolar btc alındı. 58 60 bin dolara çıkınca tekrar aynı olay yaşanacak. Ama bu sefer. 60 bindeyken TL ye geçecekler. Fakat bu sefer dolar düşecek. Ve merkez bankasının indirdiği doları tekrar alıp yükseltecekler. Sağlam bir Amerika mason fetö çalışması yani

    23