reklamı kapat

Upbit Borsası XRP,LTC ve EOS İşlemlerin Yeniden Açtı!

Upbit yaşadığı saldırıdan sonra XRP, EOS ve LTC işlemlerini yeniden kullanıma sundu.
11:00
9 Ocak 2020

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Upbit, yeni yaptığı bir duyuru ile XRP, EOS ve Litecoin (LTC) alım satım işlemlerini yeniden devreye soktuklarını açıkladı.

XRP, EOS ve Litecoin Yeniden Borsada

Upbit kripto para borsası 2019 yılında yaşadığı bir saldırı nedeniyle 342.000 Ethereum (ETH) kaybetmişti. Yaşanan ETH saldırısından sonra önde gelen kripto para cüzdanlarının hepsini askıya aldığını açıklayan Upbit için olaylar yeniden normale dönmüş gibi gözüküyor. LTC, XRP ve EOS yatırma veya çekme işlemlerinin 9 Ocak tarihinde başlayacağı ancak buna rağmen yeni para yatırma adreslerinin oluşturulması gerektiği belirtildi.

Yaşanan gecikme yüzünden özür dileyen ekip, teknik sebeplerden ötürü cüzdanları kapattığını da duyurdu. Upbit’in üst şirketi Dunamu yaşanan bütün kaybı üstlenmiş ve müşterilerin durumdan etkilenmeyeceğini açıklamıştı. Dunamu CEO’su Lee Sir-go konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Olaydan sonra üyelerimizin varlıklarını korumak için bütün önlemleri aldık. Çalınan Ethereum’un %100’ü bizim kendi varlıklarımız ile yerini koyuldu.”

Upbit borsasından çalınan fonlar ilginç bir şekilde hala piyasada geziniyor. Bunların özellikle önde gelen kripto para borsalarına aktarıldığını ve buradan aklanarak itibari paraya çevrildiğini iddia eden uzmanlar da mevcut.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.