X

Ünlü Teknik Analist 350 Bin Takipçisine Duyurdu! Bitcoin (BTC) İçin Kritik Veriler!

Glassnode tarafından sağlanan bu grafik Bitcoin fiyatının geleceğine dair önemli fikirler veriyor.
02:00
1 Ağustos 2021

Michael van de Poppe yaptığı teknik analizlerle tanınıyor. Üstelik blokzincir içi hareketleri de sıkı takip eden Poppe, önemli bir detayı takipçileriyle paylaştı. Eğer bu veriler beklenen sonucu doğurursa Bitcoin (BTC) daha büyük bir boğa koşusuna başlayabilir.

Bitcoin (BTC) Yükselecek Mi?

Günlük kapanışa yaklaşık 1 saat kaldı. Bir süredir günlük kapanış mumları yeşil yanıyor. Güncel fiyatı Binance borsasında 41.900 olan Bitcoin (BTC) bugünü de yükselişle kapatacak gibi görünüyor. Özellikle birkaç saat sonra Asyalı yatırımcıların güne başlamasıyla fiyatın daha fazla destek görmesi muhtemeldir.

Son 24 saatte 42.448 doları aşan Bitcoin (BTC) güncel haliyle devam ederse bugünü de yükselişle kapatacak. İstikrarlı şekilde kendini yukarı atan fiyat adeta düştüğü gibi çıkıyor. Birkaç hafta içinde 50.000 testlerinin başlaması yükseliş trendine güçlü şekilde girildiğini teyit edecektir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ünlü Analist Bitcoin (BTC) Yorumu

Poppe birkaç dakika önce takipçileriyle önemli bir veriyi paylaştı. Stablecoin Supply Ratio (SSR) grafiğinde piyasaya sürülmesi beklenen çok fazla likidite olduğunu söyleyen Poppe bunun büyük boğa koşusunu destekleyeceğine inanıyor.

Stablecoin Arz Oranı (SSR) grafikte görüldüğü üzere dip seviyelerde bulunuyor. Yani piyasaya yakın zamanda yüklü miktarda USDT ve USDC gibi değeri dolara sabitlenmiş stablecoinler girecek. Geçtiğimiz yükseliş dönemini hatırlayanlar bu tarz girişlerin fiyatı yukarı yönlü pompaladığını biliyor.

Bitcoin zorluk seviyesinin normal rakamlara doğru yön çevirmesi, madencilerin mevcut üretimlerindeki yüksek karlılığı satış baskısını da azaltıyor. Özellikle 29.000 – 33.000 dolar arasında uzun vadeli Bitcoin (BTC) alan çok fazla yatırımcı bulunuyor. Bunlar için mevcut fiyat satış hedefi olarak kabul edilmiyor. Yani boğaların çok fazla çaba harcamadan fiyatı 50.000 dolar sınırına taşıması mümkün görünüyor. Ancak 50.000 dolarda ciddi kar satışları olacağından dolayı fiyatın buradan bir nebze geri çekilmesi mümkün görünüyor.

Bitcoin fiyatı 40.600 seviyesinin altına düşmediği sürece yükselişin devam etme ihtimali olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte yukarı yönlü ilk durak 45.000 dolar olacaktır. Fiyatın bu seviyeyi hacimli şekilde aşması yıl sonu altı haneli Bitcoin hedefini daha gerçekçi kılacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar