X

Bitcoin (BTC) 50.000 Doları Görebilecek Mi? Uzman Görüşleri ve Bitcoin Fiyat Beklentisi!

Bitcoin (BTC) hiç kimsenin beklemediği şekilde yükseldi ve destek seviyesini koruyor. Peki yükseliş nereye kadar devam edecek?
22:30
31 Temmuz 2021

Son bir haftada Bitcoin fiyatı %23 değer kazandı. Birçok yatırımcı yeni bir mega boğa beklentisine girdi. Bitcoin fiyatı Binance borsasında 41.200 dolar civarında seyrediyor. Bu yılın son çeyreğinde yeni bir yükseliş dönemi yaşayabiliriz. Çok fazla uzman bu konuda hemfikir gibi görünüyor.

Bitcoin (BTC) Yükselecek Mi?

Birçok analist Bitcoin fiyatı için 2013 ve 2017 boğaları örnek gösteriyor. Yeniden benzer şekilde bir yükselişin yaşanma ihtimali elbette bulunuyor. Bugün gece saatlerinde Bitcoin 42.400 dolarda yerel bir zirve oluşturdu. Fiyatın 41.000 artına sarkmıyor oluşu ise kısa vadeli de olsa yükselişin devamıyla ilgili umut aşılıyor.

Bitcoin fiyatı 2013 yılını tekrar edecek mi?

Mayıs ortasından bugüne değin Çin ve Elon Musk piyasaları ciddi anlamda baskıladı. Özellikle Çin’in çok daha katı bir tutum sergilemeye başlaması çok sayıda madencinin adeta ülkeden arkasına bakmadan kaçmasına sebep oldu. Büyük kripto para borsaları Çinli kullanıcılarına SMS gönderimini dahi durdurdu. Hükümetin yeni eylem planlarında bireysel yatırımcı için yaptırımlar uygulamasından endişe ediliyordu. Artık bu beklenti de bugün itibariyle zayıflamış gibi görünüyor. Çin Merkez Bankası günün erken saatlerinde yaptığı açıklamayla birlikte “yeni yasakların” gelmeyeceğini ancak “mevcut baskının” devam edeceğini duyurdu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin (BTC) İçin Uzman Görüşleri

Fiyatın bu denli baskılandıktan sonra bir hafta gibi bir sürede %23 yükselmesi şaşırtıcı bir gelişme oldu. Yıl sonu için altı haneli Bitcoin fiyatı bekleyen analistler iddialarının güçlendiğini iddia ediyor.

Rekt Capital, Bitcoin fiyatının 21 haftalık üstel hareketli ortalamayı kırmasını boğa sinyali olarak görüyor.

Vailshire Capital’in kurucusu ve CEO’su Jeff Ross ise Bitcoin için 5 ay üst üste yeşil mum kapanmasını bekliyor. Bunu 2013 yılıyla mevcut grafiği karşılaştırarak söyleyen Jeff Ross, yükselişten yana umutlu görünüyor.

Moskovski Capital’in baş yatırım yetkilisi Lex Moskovski ise uzun vadeli Bitcoin (BTC) yatırımcılarının piyasalardaki arzı daralttığını düşünüyor. Fiyatın daha fazla yükseleceğini tahmin eden Moskovski bu durumu arz ile ilişkilendiriyor.

William Clemente ise konsolidasyon süresinin bir müddet daha devam etmesini ve sonrasında büyük bir yükselişin başlamasını bekliyor. Önümüzdeki haftalarda da günlük kapanışların yeşil olacağını düşünen Clemente yakın zamanda 53.000 doların test edileceğine inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar