reklamı kapat

Ünlü Kripto Yorumcusu BTC Fiyatı Öngörüsünde Bulundu

Alex Krüger boğaları beklemesine 3 sebep gösterdi.
08:00
3 Kasım 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Tanınan kripto para analistlerinden Alex Krüger BTC fiyatında 3 önemli olayın gerçekleşmesiyle hareketlenme görebileceğimizi ifade etti.

Krüger’e göre BTC fiyatını tetikleyecek en büyük etken ICE’ın Bakkt platformu olacak. Bakkt’ın 2018 yılı sonlarında ya da 2019’un başlarında açılması bekleniyor. Diğer yandan Krüger CBOE’nin ETF başvurusu reddedilirse BTC fiyatının etkileneceğini düşünüyor. Krüger sosyal medya üzerinden şöyle bir paylaşım yaptı:

#1 Bakkt ve ETF onaylamalarıyla birlikte 2019’un ilk başlarında boğalar gelebilir

#2 27 Şubat’ta ETF’ye red cevabı gelirse büyük düşüş yaşanır ve 6 bin dolara güle güle, 4 bin dolara merhaba deriz.

#3 2020 yılında gerçekleşecek yarılama 2019 ve 2020 boyunca boğaların toplanmasına neden olabilir.

New York Menkul Kıymetler Borsası’nın bir üst kuruluşu Intercontinental Exchange (ICE) Bakkt platformunu başlatacağını Ağustos 2018’de duyurmuştu. Böylece kripto para piyasası kurumsal katılama açılma yolunda ilerleyeceğinin sinyallerini verdi. Bakkt ile birlikte ICE kripto para meraklılarına kripto para alıp satma ve günlük hayatta kullanma olanağı sunacak. Bakkt ekosistemi içerisinde kurumsal yatırımcıların yanı sıra günlük kullanıcılar da yer alacak. Bakkt platformu tamamen düzenlemiş olacak ve kripto para ürünleri ABD yasalarıyla uyumlu olacak. Prestij sahibi bir girişim olduğu için bazı yatırımcılara güven verecek.

Ek olarak büyük şirketler Bakkt’ı desteklediklerini bildirdiler. Örneğin Microsoft, BCG ve Starbucks ekosistemin içerisinde yer alabilir. Aynı zamanda Bakkt fiziksel olarak Bitcoin vadeli işlemlerini satmaya başlayacak. Bu yüzden kripto para yatırımcılarının Bakkt’tan beklentisi oldukça üst seviyede.

Bitcoin ETF’lerinin durumu SEC’in bir süredir mesafeli yaklaşımıyla birlikte belirsizliğini koruyor. Geçmişte SEC birkaç başvuruyu reddetti ve sunulacak ürünlerin piyasa manipülasyonlarına karşı koyamayacağını ileri sürdü. Yine de VanEck ve SolidX tarafından yapılan başvuruların kabul edilmesini bekleyenler bulunuyor. Birçok uzman CBOE Bitcoin ETF’lerinin Mart 2019’da devreye girebileceğini dile getiriyor. Krüger’e göre de Mart ayı iyimser bakılabilecek zamanlardan bir tanesi, eğer işler beklenildiği gibi devam ederse boğaların geleceğini düşünüyor. Öte yandan Morgan Stanley tarafından yayımlanan rapora göre kurumsal para şimdiden kripto para piyasasına akmaya başladı.

Kaynak: Coinspeaker

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.