X


Binance Uganda Platformu Bir Haftada Birçok Kullanıcıya Ulaştı

Binance'ın Uganda'daki yeni platformu ilk haftada 40.000 kullanıcıya ulaştı.
09:00
3 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Geçtiğimiz yılın son günlerinde tarihi bir seviyeye ulaşmayı başaran kripto para piyasası son zamanlarda oldukça durağan günler yaşıyor. Bu durgunluğa rağmen kripto paralara duyulan talebin Uganda gibi bir ülkede yükseliyor oluşu oldukça ilgi çekici. Ülkedeki dört vatandaştan üçünün bir banka hesabının bulunmadığı ifade ediliyor.

Dünyadaki en büyük kripto para borsalarından Binance faaliyetlerini bir Afrika ülkesi olan Uganda’ya kadar ulaştırdı. Binance Uganda platformu Coindesk’in haberine göre çalışmalarına başladığı ilk haftada 40.000 kadar kullanıcı kaydetti. Dev kripto para borsası 24 Ekim 2018 tarihinde Uganda platformunun faaliyetlerine start vermişti.

Binance tarafından sunulan ilk veriler bankacılık hizmetlerinden faydalanamayan Ugandalıların Bitcoin ve Ethereum satın almaya yönelik kuvvetli bir eğilimlerinin bulunduğuna işaret ediyor.

Stanford Üniversitesi araştırmacıları tarafından hazırlanan ve Amerikan Economic Journal adlı dergide geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir belgeye göre Ugandalıların %74’ü banka kullanmıyor. Binance platformunun finansal yetkilisi Wei Zhou konu hakkında şu ifadelere yer verdi:

Kullanıcılar parayı yalnızca mobil ödeme sisteminde bulundurmak durumundalar. Yani bir banka hesabına sahip olmaları gerekmiyor.

Öte yandan Binance’ın yeni platformu küresel boyutta hizmet veren dev platformdan bazı yönler itibariyle ayrılıyor.

Bilindik Binance platformu kullanıcılarına kripto paralar karşılığında kripto para işlemi yapmayı sağlarken Uganda’daki Binance birimi yerel mobil ödeme sağlayıcılarıyla anlaşmaya vardı. Böylece Binance Uganda platformu itibari para birimini kripto paraya dönüştürebiliyor. Tıpkı Malta’da olduğu gibi Uganda’daki Binance uzantısının da banka hesabının bulunmaması bir hayli dikkat çekici.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar