X


Ünlü Analistten İlgi Çekici Bitcoin Tahmini, Düşüş Devam Edecek Mi?

Ünlü kripto para analisti Willy Woo Bitcoin fiyatı hakkındaki tahminlerini paylaştı.
23:00
18 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ünlü kripto para analisti ve araştırmacısı Willy Woo son zamanlarda değer kaybeden Bitcoin’in (BTC) geleceği hakkında yeni tahminlerde bulundu. Woo’ya göre BTC önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde dip seviyeyi görecek.

Bitcoin geçtiğimiz üç ay boyunca oldukça dar bir fiyat aralığında seyrederek oldukça istikrarlı bir tablo ortaya koymuştu. Öyle ki lider kripto paranın dünyadaki popüler hisse senetlerinden dahi daha kararlı olduğu kripto para savunucuları tarafından gündeme getiriliyordu. Ancak ağustos ayından itibaren 6.200 ile 6.800 dolar arasındaki fiyatlardan alınıp satılan Bitcoin bir türlü beklenen artışı gösteremedi. Piyasanın lideri 6.800 doların üzerindeki direnç seviyelerini kırmayı genel olarak başaramadı.

Ünlü piyasa analisti Willy Woo Bitcoin’in geleceği hakkında ilgi çekici bir fiyat tahminiyle gündeme geldi. Woobull.com adlı platformun kurucusu Woo tahminlerini yaparken belirli Blockchain göstergelerinden faydalandığını ileri sürüyor. Woo’ya göre kripto para piyasası kısa vadede satış trendinin gerçekleşeceğine işaret ediyor.

Woo tarafından 2017 yılında kullanıcılara tanıtılan bir piyasa göstergesine göre yapılan bu tahminler Blockchain’den sağlanan verileri kullanıyor. Bu kriterlere göre yapılan değerlendirmelere dayanan Woo, Bitcoin’in 2019 yılının ikinci çeyreğinde dip seviyeyi görebileceğini ifade etti.

Öte yandan ünlü analist Willy Woo Bitcoin için kısa vadede halen umut olduğunu da açıklamalarına ekliyor. Woo’ya göre BTC kısa vadede sıçrayışa geçerek 7.000 dolar sınırını aşarsa bu hareket herkesin özlemini çektiği yeni boğa trendinin başlangıcını tetikleyebilir.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar