Ünlü Analistin Sıradışı Öngörüsü: Bitcoin İçin ATH Tarihini Açıkladı!

Özet

  • Bitcoin'in fiyat hareketlerini tahmin eden CryptoCon, "28 Kasım Döngüleri Teorisi" ile 2024'ün sonlarına doğru Bitcoin sahiplerini test etmek üzere olduğunu belirtiyor.

  • Grafikler, Bitcoin'in her dört yılda bir "boğa koşusu başlattığı" tarih olarak tanımladığı 28 Kasım'ı önemli bir dönüm noktası olarak gösteriyor. Ancak, bu döneme kadar Bitcoin fiyatının "orta döngü durgunluğu" içinde olduğunu öngörüyor.

  • Farklı analistler arasında 2024 Bitcoin fiyat tahminleri farklılık gösteriyor. Bazıları mütevazı kazançlar beklerken, CryptoCon, 2025'te Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabileceğini öne sürüyor.

  • Piyasaya Etkisi: Pozitif
20:30
8 Eylül 2023

Yeni bir BTC fiyat modeli, Bitcoin‘in 2024’ün sonlarında bir boğa koşusuna başlamadan önce “orta döngü durgunluğu” ile Bitcoin sahiplerini test etmek üzere olduğunu belirtiyor. Modelin yaratıcısı popüler analist CryptoCon’a göre “28 Kasım Döngüleri Teorisi” BTC fiyatının 2025’te tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağını öngörüyor.

Boğa Koşusu İçin Geri Sayım

Mevcut Bitcoin dört yıllık fiyat döngüsünün doğasına ilişkin tartışmaların ortasında CryptoCon, BTC/USD paritesinin belirli bir zamanda nasıl davrandığı söz konusu olduğunda bu durumun birçok kişinin hayal ettiğinden daha basit olabileceğine inanıyor. X’te “28 Kasım” grafiğini açıklayan CryptoCon, bu tarihi yıl içinde önemli bir pivot noktası olarak tanımladı ve her iki tarafta da üç haftalık bir dönem olduğunu belirtti:

“Teorime karşı 4 yıllık zaman döngülerini kullanmak Bitcoin’in başlangıcından bu yana zaman içindeki tam davranışını üretir. Döngüle 28 Kasım’daki ilk halving tarihi etrafında merkezleniyor.”

“Bitcoin fiyat hareketi ilk dip noktası olan 8 Ekim 2010’da başladı. Bu, döngü eğrilerinin her 4 yılda bir zirve yaptığı yer. Zirveler ve dipler 28 Kasım’dan 21 gün sonra eğri üzerindeki uygun zamanlarında gelir. Zirveler yükselişte, dipler zirvede.”

Grafik, 28 Kasım’ı Bitcoin’in her dört yılda bir “boğa koşusu başlattığı” tarih olarak tanımlıyor. Sonuncusu 2020 yılında BTC/USD paritesinin önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) aşarak bir yıl sonra 69.000 dolarlık mevcut rekorunu kırmasıyla gerçekleşmişti. Dolayısıyla bir sonraki ilgi noktası Kasım 2024. O zamana kadar, BTC fiyat hareketi zamanını bir “orta döngü durgunluğu” içinde geçirecek.

“Bitcoin dibe vurduktan sonra fiyat erken bir ilk döngü hareketi (turuncu) yapar ve orta döngü alanına girer. Bu, Bitcoin’in eğri dibe vurana kadar medyan fiyat (önceki ATH’nin yarısı) etrafında zaman geçirdiği döngünün en uzun kısmıdır.”

CryptoCon, Bitcoin’in Temmuz ayındaki 31.800 dolarlık yerel zirveye atıfta bulunarak neredeyse erken zirvesini gördüğünü de sözlerine ekledi.

Bitcoin Boğa Piyasası Sahtekarlığı

BTC fiyat hareketi, 2024 halving etkinliğine kadar nereye gideceğine ilişkin görüşler farklılık gösteriyor. Bazı yatırımcılar gelecek yıl Nisan ayında yapılması planlanan etkinlikten önce Bitcoin sahiplerinin göreceği tek şeyin mütevazı kazançlar olacağını savunuyor.

DecenTrader’ın kurucu ortağı Filbfilb, bu hafta verdiği bir röportajda yine de halving için 46.000 dolar hedefi verdi ve yıl sonu için 35.000 dolar seviyesine dikkat çekti. Bu arada CryptoCon 5 Eylül’de yayınlanan son X bülteninde 2023 BTC fiyat davranışını “boğa piyasası sahte çıkışı” olarak özetledi:

“Bu, boğa piyasasının birçok sinyalin tetiklenmesiyle başlamış gibi görünmesini sağlıyor, ancak daha sonra bir noktada fiyat devam edemiyor. Bu şimdiye kadar gördüğümüz en ikna edici örnek. Şahsen, bunun için hala biraz zaman olduğunu düşünüyorum ve sabırla tamamlanmasını bekliyorum.”

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar