X


Ünlü Altcoin Analistinden Ripple (XRP) Yorumu: XRP İçin Yükseliş mi Geliyor?

XRP fiyatı yeniden yükselişe geçme şansına sahip.
21:23
10 Aralık 2020

Ripple (XRP) fiyatı 0,77 dolara iğne attıktan sonra çok sert bir düşüş yaşamış ve piyasanın genelinin etkisinden kurtulamamıştı. XRP fiyatının yeniden 0,40 dolar bandına kadar inmesi yatırımcıların umutlarını söndürse de bir analiste göre yükseliş şansı hala var.

Altcoin Sherpa’dan XRP Yorumu

Altcoinler hakkında yaptığı analizler ile tanınan Altcoin Sherpa, Twitter üzerinden yayınladığı analizinde ve grafiğinde XRP fiyatı için bir yükseliş daha beklediğini vurguladı. Analist bütün kripto para piyasasının şu sıralar biraz çalkantılı durduğunu belirtse de XRP fiyatının son bir kırılım daha yaşayabileceğini vurguladı.

Analistin çizdiği grafiğe bakıldığında ise XRP/USD işlem çiftinin 0,57385 dolar seviyesinden kırılma yaşayabileceği görülüyor. Bu noktanın kırılması daha önce fiyatı ilk başta 0,62 dolara, bunun devamında ise 0,77 dolara kadar taşımıştı. Özellikle büyük Spark airdrop etkinliği için 2 günden az süre kaldığı şu sıralarda yeni XRP alımlarının da hızlandığına tanıklık edebiliriz.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

SPARK İle Fiyat Düşecek mi?

Analist, SPARK airdrop etkinliği sayesinde fiyatın yükselmeye ve son bir sıçrama daha yapacağına inanıyor. Gelen yorumlarda airdrop için sadece 2 gün kaldığı ve bu yükseliş etkisinin airdrop kaynaklı olmayacağı belirtilse de Altcoin Sherpa’nın daha önce gösterdiği başarısı, XRP yatırımcılarının umutlarını kaybetmemelerini sağlayabilir.

XRP/USD teknik analizine bakıldığında da gerçekten analistin ifade ettiği gibi 0,57385 doların üzerinde kapanış yapılması ile bir anda 0,62 doların gelebileceği görülüyor. XRP daha önce 0,62 doları gördüğünde Bitcoin’den kaynaklı bir düşüş yaşamıştı. Ancak test edilen direnç noktaları her test ile daha da zayıflamakta ve XRP yine benzer bir hareket sergilerse bu sefer yükseliş gelebilir.

Ripple Son Umut

Tabii ki “sell the news” olarak bilinen belirli bir kripto para etkinliği geldiğinde fiyatın bu haberin etkisini kaybetmesi ile düşmesi olayı da yatırımcıları endişelendiriyor. Ancak XRP airdrop etkinliğinin uzun bir süre zarfında tamamlanacak olması yatırımcıların ilgisini diri tutabilir ve anlık satışları azaltabilir.

Aslında sadece XRP airdrop değil aynı zamanda Ripple’ın yaptığı geri alım programı da fiyat için olumlu bir etki yaratmıştı. Eğer Ripple benzer bir duyuruyu airdrop sonrasında yine yaparsa bunun güven tazeleyip yükselişin devam etmesini sağlayabileceği biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar