f Uniswap (UNI) Fiyatında Düşüş Baskısı Artıyor! Token'da Gerileme Hızlanacak Mı? › COINTURK

Uniswap (UNI) Fiyatında Düşüş Baskısı Artıyor! Token’da Gerileme Hızlanacak Mı?

Özet

  • Uniswap (UNI), 4 dolarlık fiyat desteğini savundu ancak düşüş baskısı artıyor.

  • Eylül ayına 4,50 dolarla sağlam bir başlangıç yaptı, ancak bazı önemli ölçümler, boğaların enerjisinin tükenme tehlikesi olduğunu gösteriyor.

  • Borsa rezervlerindeki UNI miktarı hızla artıyor ve Uniswap'in fiyatının %29 oranında düşmesiyle ilişkilendiriliyor.

  • Piyasa etkisi: Nötr
22:45
7 Eylül 2023

Uniswap (UNI) boğaları geçtiğimiz hafta 4 dolarlık fiyat destek seviyesini şiddetle savundu ancak düşüş baskısı artıyor. Uniswap ayıları önümüzdeki günlerde kontrolü ele geçirecek mi? Uniswap fiyatı Eylül ayına sağlam bir başlangıç ​​yaparak 4,50 dolara yükseldi. Ancak zincir üzerindeki bazı kritik ölçümler, boğaların yakında enerjilerinin tükenebileceğini gösteriyor.

UNI’de Analitik Firması Raporu!

Uniswap fiyatı Eylül ayının ilk haftasında %7,14 arttı, ancak UNI önümüzdeki günlerde büyük bir satış duvarına çarpma tehlikesiyle karşı karşıya olabilir. CryptoQuant’ın verilerine göre Uniswap ayıları, 17 Ağustos’taki altcoin piyasası çöküşünden bu yana borsa cüzdanlarına para yatırıyor.

Paylaşılan grafik, UNI Borsa Rezervlerinin 17 Ağustos’ta 43,97 milyon token seviyesinde olduğunu gösteriyor. O zamandan bu yana hızla yükseldi ve 7 Eylül’de Uniswap’in 2018’de piyasaya sürülmesinden bu yana en yüksek seviye olan 47,4 milyon UNI’ye ulaştı. Borsa Rezervleri, yatırımcıların halihazırda tanınmış kripto para borsa cüzdanlarında tuttukları toplam bakiyeleri takip eder. Genellikle döviz mevduatlarının artması, holder’larının kısa vadede diğer varlıkları satma veya takas etme arayışında olduklarını gösterebilir.

Ayrıca grafik Döviz Rezervlerinin yükselmeye başladığı 17 Ağustos’tan bu yana UNI fiyatının %29 oranında düştüğünü gösteriyor. Eğer boğalar yükselişe geçmezse, UNI satış baskısındaki daha fazla artış muhtemelen başka bir fiyat düzeltmesine yol açabilir. Fiyat spekülatörleri sayesinde piyasa performansları istikrarlı seyrederken, Uniswap son haftalarda ağ talebini çekmekte zorlandı. Santiment’e göre Uniswap’in 1.200’e kadar aktif kullanıcıyı çektiği son tarih 31 Temmuz civarındaydı.

UNI Verilerinde Hareketlilik!

O zamandan bu yana günlük ağ aktivite oranı giderek azaldı. 31 Ağustos’taki 805 adres, son iki haftada kaydedilen en yüksek seviyeydi ve 3 Eylül’de 502’ye kadar düştü. Aktif adresler metriği, günlük olarak işlem gerçekleştiren benzersiz cüzdan adreslerinin sayısını toplayarak bireysel katılım oranını izler.

Genel olarak, işlemleri dağıtan kullanıcı sayısı ne kadar yüksek olursa, temel UNI token’ına olan talep de o kadar fazla olur.  Uniswap ağ talebinde önemli bir artış olmadan, döviz rezervlerinin tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkması, Uniswap ayılarının kontrolü ele geçirme riskini artırıyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI