X


Trump’ın Projesinde Blockchain Yer Alacak Mı?

Trump'ın ABD sınırına çekmeyi planladığı duvar projesinde Blockchain kullanılabilir mi?
11:00
14 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto paraların ardındaki teknoloji Blockchain zaman içerisinde gelişimini sürdürerek kendine birçok kullanım alanı oluşturdu. Yıllar geçtikçe hızlı bir şekilde büyüyen bir sektör haline gelen bu yenilikçi teknolojinin oldukça ilgi çekici bir amaç için kullanılması konuşuluyor. Blockchain teknolojisinin ABD başkanı Donald Trump’ın ülkenin güney sınırına inşa etmeyi planladığı büyük duvarın fonlanması için kullanılabileceği ifade ediliyor.

Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Ohio temsilcisi Warren Davidson ulusal bir haber ajansı NPR ile röportaj gerçekleştirdi. Röportajda birçok konuya ilişkin görüşlerine yer veren Davidson Blockchain teknolojisine de değiniyor. Başkan Donald Trump tarafından gündeme getirilen ve ABD Meclisinde adeta politik bir müsabaka haline dönüşen “duvar” Davidson’a göre yenilikçi Blockchain teknolojisi kullanılarak fonlanabilir.

Başkan Donald Trump geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda tartışmalı duvar meselesine değindi. Meclisteki demokratların duvarın fonlanmasına izin vermemesi durumunda hükümetin çalışmalarını askıya alacağını ileri süren Trump tehditkar konuşmuştu. Ulusal güvenlik için gerekli bir adım olduğu savunulan duvar Trump’ın seçim kampanyasında ciddi bir propaganda unsuru olarak kullanılmıştı.

Davidson ve diğer Cumhuriyetçi vekiller duvara fedaral fonlamanın çıkmaması durumunda kullanılabilecek muhtemel yöntemler üzerinde çalışıyor. Toplu fonlama ve gönüllülerin yaptıkları katkılar geniş ölçüde araştırılan seçeneklerden. “Bir tuğla satın al, duvarı inşa et” mottosuyla yürürlüğe koyulacak kampanya üzerinde çalışmaların sürdüğü ifade ediliyor.

Warren Davidson toplu fonlama yöntemleri arasında Blockchain teknolojisinin de yer alabileceğini ifade etti. Bilindiği üzere Blockchain üzerinde güvenli bir şekilde fonlama faaliyetleri yürütülebiliyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar